Türkmenistan’da Maaşlara Yüzde 10 Zam

Türkmenistan  Devlet Başkanı, geçen Cuma günü gerçekleştirilen  Bakanlar Kurulu’nda 2020 yılı Ocak ayı itibariyle memur maaşlarına, emekli aylıkları, sosyal haklar ve burslara yüzde 10 oranında zam yapılmasına yönelik kararname imzaladı. Ülkede her sene başı itibariyle maaşlara yüzde 10 oranında zam yapılmaktadır. Bu gelenek önümüzdeki sene için de geçerli olacak.

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın imzaladığı karar çerçevesinde  1 Ocak 2020'den başlayarak, bütçe destekli kurumların, kendi kendini destekleyen işletmelerin ve kamu kurumlarının, emekli aylıkları ve devlet yardımlarının, öğrenci ve stajyerlerin burslarının aylık maaşını yüzde 10 oranında arttırılması öngörüldü. .

1 Ocak 2020'den itibaren 2.Dünya Savaşına katılan gazilerin asgari emekli maaşı aylık 1.415 manat tutarında, gazileri eşlerinin asgari emekli maaşı 415 manat tutarında belirlendi. Ayrıca, ülke genelinde asgari ücret 870 manat olarak belirlendi.

Rastgele Haberler

Devlet ve Hukuk Enstitüsü’nün kuruluşunun 10 yıldönümü kutlandı

Aralık 26, 2017 - 7:25 PM
Türkmenistan’da Devlet Başkanlığına bağlı Devlet ve Hukuk Enstitüsü’nün kuruluşunun 10.yıldönümü dolayısıyla "Tarafsız Türkmenistan'da devlet, hukuk sistemi ve demokrasinin geliştirilmesi" konulu bilimsel konferans düzenlendi. Konferansa, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov kutlama mesajı gönderdi.
Daha fazla oku

Türkmenistan Bakanlar Kurulu Toplandı

Mart 19, 2017 - 7:02 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında Bakanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, ülkenin gündemindeki ana konular değerlendirildi. Ülkede önümüzdeki hafta başında 3 gün Nevruz Bayramı kutlanacak. Türkmenistan’da Milli Bahar
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *