Türkmenistan’dan Rusya’ya taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, can ve mal kaybına yol açan Rusya’nın Irkutsk bölgesindeki su baskını nedeniyle Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Federasyonu Hükümeti Başkanı Dmitri Medvedev'e taziye mesajlarını gönderdi.

Türkmenistan Devlet Başkanı halkı, Hükümeti ve ayrıca şahsı tarafından bu zor zamanda mağdurların ailelerine ve yakınlarına destek sözlerinin yanı sıra, yaralılara hızlı bir şekilde iyileşme dileklerini iletti.

Irkutsk Devlet Üniversitesi bilim adamlarına göre, sel küresel ısınmadan dolayı meydana geldi. Ek olarak, atmosferik anormallikler, Irkutsk bölgesinde feci su baskınlılarına neden oldu. Irkutsk bölgesindeki tüm tarihin en güçlü yaz seli, 24 Haziran - 27 Haziran tarihleri arasında bölgenin batı bölgelerinde meydana gelen yağışlardan kaynaklandı.

Rastgele Haberler

Türkmen metbugatynda – 29.01.2019ý.

Ocak 30, 2019 - 9:01 AM
«Türkmenistan» gazeti 1. Syýasy habarlar: «Türkmenistanyň Prezidenti sanly wideoaragatnaşyk arkaly iş maslahatyny geçirdi», (TDH). «Türkmenistan – GDA: ynsanperwer ulgamda hyzmatdaşlyk ösdürilýär», (TDH).
Daha fazla oku

Bahreyn Kralı Aşkabat’ta

Mart 18, 2019 - 8:59 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı ile Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife arasında görüşmeler başladı. Bugün sabah Oğuzhan Köşkünde Türkmen Lideri Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Atavatan Türkmenistan dergisinin de aralarında bulunduğu yerli ve yabancı onlarca medya mensubunun takip ettiği görüşme resmi karşılama töreni ile başladı. Resmi törenin ardından ikili
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *