Türkmenistan’dan Rusya’ya taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, can ve mal kaybına yol açan Rusya’nın Irkutsk bölgesindeki su baskını nedeniyle Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Federasyonu Hükümeti Başkanı Dmitri Medvedev'e taziye mesajlarını gönderdi.

Türkmenistan Devlet Başkanı halkı, Hükümeti ve ayrıca şahsı tarafından bu zor zamanda mağdurların ailelerine ve yakınlarına destek sözlerinin yanı sıra, yaralılara hızlı bir şekilde iyileşme dileklerini iletti.

Irkutsk Devlet Üniversitesi bilim adamlarına göre, sel küresel ısınmadan dolayı meydana geldi. Ek olarak, atmosferik anormallikler, Irkutsk bölgesinde feci su baskınlılarına neden oldu. Irkutsk bölgesindeki tüm tarihin en güçlü yaz seli, 24 Haziran - 27 Haziran tarihleri arasında bölgenin batı bölgelerinde meydana gelen yağışlardan kaynaklandı.

Rastgele Haberler

Türkmen Lideri 60 yaşadı

28, 2017 - 11:34 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı sayın Gurbanguli Berdimuhamedov bugün 60 yaşadı. 29 Haziran 1957 senesinde dünyaya gelen Türkmen Lideri, 10 senedir Türkmenistan Devlet Başkanı olarak görev yapıyor. Türkmenistan son 10 senede çok büyük başarılar kaydetmiş olup, geçen 10 senede Türkmenistan
Daha fazla oku

Türkmenistan Sözleşmeler Hukuku alanında kitap yayınlandı

Mart 2, 2017 - 7:47 PM
Türkmenistan Devlet Başkanlığına bağlı Devlet ve Hukuk Enstitüsü tarafından “Türkmenistan Sözleşmeler Hukukunun Gelişimi” konulu kitap yayınlandı. Çok sayıda hukukçunun makalelerinden ibaret Yeni Kitap, Alman “Orta Asya’da hukuk devlet inşasına yardım” bölgesel Projesi tarafından verilen destek ile
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *