Türkmenistan’dan Rusya’ya taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, can ve mal kaybına yol açan Rusya’nın Irkutsk bölgesindeki su baskını nedeniyle Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Federasyonu Hükümeti Başkanı Dmitri Medvedev'e taziye mesajlarını gönderdi.

Türkmenistan Devlet Başkanı halkı, Hükümeti ve ayrıca şahsı tarafından bu zor zamanda mağdurların ailelerine ve yakınlarına destek sözlerinin yanı sıra, yaralılara hızlı bir şekilde iyileşme dileklerini iletti.

Irkutsk Devlet Üniversitesi bilim adamlarına göre, sel küresel ısınmadan dolayı meydana geldi. Ek olarak, atmosferik anormallikler, Irkutsk bölgesinde feci su baskınlılarına neden oldu. Irkutsk bölgesindeki tüm tarihin en güçlü yaz seli, 24 Haziran - 27 Haziran tarihleri arasında bölgenin batı bölgelerinde meydana gelen yağışlardan kaynaklandı.

Rastgele Haberler

Türkmenistan, Tataristan’da ticaret evi açacak

Mayıs 24, 2019 - 11:09 PM
Türkmenistan, Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan ile ticari işbirliğini geliştirmek istiyor. Bu nedenle, 2019 yılının sonuna doğru Tataristan’da Türkmenistan ticaret evinin açılması öngörülmektedir. Tataristan basınında yer alan habere göre, söz konusu konu, başkent Kazan’da gerçekleştirilen Ticaret,
Daha fazla oku

Azerbaycan Hazar Anayasası’nı onayladı

Şubat 14, 2019 - 11:55 PM
Azerbaycan Milli Meclis’i, Hazar Denizi’nin Hukuki Statüsüne dair Sözleşmeyi genel toplantıda onayladı. Kazakistan’ın ardından Azerbaycan’da 12 Ağustos 2018 tarihinde Aktau kentinde Hazar Denizi’ne kıyısı bulunan 5 ülke Devlet Başkanı’nın 20 yılı aşkın bir süre yapılan müzakereler sonucunda hazırlanan ve dünya basınında ‘Hazar Anayasası’ olarak kabul gören Hazar Denizi’nin Hukuki Statüsüne dair Sözleşmeyi onaylamış oldu.
Daha fazla oku

Rusya, Hazar Anayasası’nı onaylama sürecini başlattı

Temmuz 27, 2019 - 8:46 PM
Ağustos 2018 tarihinde Kazakistan’ın Aktau kentinde Hazar Denizi’ne kıyısı bulunan 5 ülkenin – Rusya, Azerbaycan, İran, Kazakistan ve Türkmenistan Devlet Başkanları tarafından imzalanan ve Hazar Anayasası olarak kabul gören Hazar Denizi’nin hukuki statüsü konvansiyonu bölge ülke meclislerinde onaylanmaktadır.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *