Instagram “beğeni sayısını” kaldırıyor

Yapılan açıklamalara göre, Instagram beğeni sayısını kaldırma kararını aldı. Beğeni  sayısı gizleme özelliği Instagram tarafından bazı ülkelerde kullanılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde Türkiye’de de kullanılacağı düşünülen uygulama ile artık kişiler fotoğraflarına gelen beğenileri diledikleri takdirde sadece kendileri görebilecek.

Instagram beğeni sayısı gizleme özelliği test süreci başladı. İtalya, Avustralya, Kanada, Brezilya Japonya, Yeni Zelanda ve İrlanda gibi ülkelerde test aşamasında olan uygulama ile ilgili Instagram’dan da açıklama geldi.

Beğeni sayısının tamamen ne zaman kalkacağını açıklamadı ancak bu özelliğe neden gerek duyduğunu şu sözlerle ifade etti:

"Arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraflara ve videolara odaklanmasını istiyoruz. Fotoğraflarınıza gelen kendi beğenilerinizi görmeye devam edebilirsiniz, ancak arkadaşlarınız gönderinizin ne kadar beğenildiğini göremez.

Rastgele Haberler

Bahreyn Kralı Türkmenistan ziyaretini tamamladı

Mart 21, 2019 - 12:15 AM
Türkmenistan’a ilk devlet ziyaretini gerçekleştiren Bahreyn Kralı Hamad Ben İsa Al Halifa, 17-19 Mart tarihleri arasında yaptığı 3 günlük Aşkabat ziyaretini tamamladı. Ziyaret iki ülke arasında özellikle 2 stratejik alanda petrol gaz ve ulaştırma sektörlerinde imzalanan anlaşmalar ile taçlandı. Türkmen-Bahreyn İş Konseyi’nin ve Hükümetler arası ekonomik komisyon kurulması konusunda anlaşmaya varıldı.
Daha fazla oku

Türkmenistan’da su arıtma tesis açıldı

Şubat 16, 2019 - 10:46 PM
Türkmenistan’ın Ahal vilayeti Kaka ilçesinde su arıtma tesisi hizmete açıldı. Ayrıca, aynı ilçenin Garahan köyünde yeni okulun temeli atıldı. Açılış törenine Ahal vilayet valisi Ş. Amangeldiyev, Ahal vilayet vali yardımcısı Serdar Berdimuhamedov, ilçe yetkilileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *