Türkmenistan’ın 2022 Dünya Kupası eleme grubu rakipleri belli oldu

Asya Futbol Konfederasyonu tarafından Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da 2022 Dünya Kupası elemelerinin kura çekimi gerçekleştirildi. Türkmenistan milli takımı, H grubunda Güney Kore, Lübnan, Kuzey Kore ve Sri Lanka ile mücadele edecek.

Kura çekiminde Asya’nın 40 en iyi milli takımlarının rakipleri belli oldu. Türkmenistan, Myanmar, Hong Kong, Yemen, Afganistan, Maldivler, Kuveyt ve Malezya ile birlikte 4.torbada yer aldı.  Aynı zamanda 2023 Asya Kupası için de kuralar çekilmiş oldu.

2022 Dünya Kupası ve 2023 Asya Kupası eleme grupları şu şekilde;

A Grubu: Guam, Maldivler, Filipinler, Suriye, Çin

 

B Grubu: Nepal, Kuveyt, Çin Taipei, Ürdün, Avustralya

 

C Grubu: Kamboçya, Hong Kong, Bahreyn, Irak, İran

 

D Grubu: Singapur, Yemen, Filistin, Özbekistan, Suudi Arabistan,

 

E Grubu: Bangladeş, Afganistan, Hindistan, Umman, Katar

 

F Grubu: Moğolistan, Myanmar, Tacikistan, Kırgızistan, Japonya

 

G Grubu: Endonezya, Malezya, Tayland, Vietnam, Birleşik Arap Emirlikleri

 

H Grubu: Sri Lanka, Türkmenistan, Kuzey Kore, Lübnan, Güney Kore

 

Her iki dev turnuva için grup eleme maçları 5 Eylül 2019 ile 9 Haziran 2020 tarihleri arasında oynanacak. Maçlar takımlar kendi sahasında ve deplasmanda karşılaşacak.

Grup birincileri ve grubu ikinci bitiren en iyi 4 takım, 2022 Dünya Kupası bir sonraki turuna yükselecek. Aynı zamanda 2023 Asya Kupası finallerine katılma hakkı elde edecek.

Böylelikle, 2022 Dünya Kupası’na katılmak için 12 milli takım 2 grup şeklinde mücadelesini sürdürecek. Grupta birinci ve ikinci olan takımlar Katar’da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası biletini alacak.

Rastgele Haberler

Робот «Федор» готовится стать «отцом»

Eylül 24, 2019 - 5:59 PM
В России в будущем могут создать отряд роботов-космонавтов для использования на МКС, «родоначальником» которых станет робот «Федор», рассказал исполнительный директор НПО «Андроидная техника» (компания-разработчик робота) Евгений Дудоров.
Daha fazla oku

“Täç Hil” : Hiliň nusgalyk täze derejesi

Temmuz 16, 2019 - 6:12 PM
Ahal welaýatynyň Ak bugdaý etrabynyň çäginde ýerleşýän polietilen torbalary we çygly süpürgiçleri öndürýän “TÄÇ HIL” hususy kärhanasynyň açylyş dabarasy 27.06.2019 senesinde, kärhananyň taryhynda unudulmajak ajaýyp waka boldy. Dabara Ahal welaýatynyň we Ak bugdaý etrap häkimlikleriniň ýolbaşçylary
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *