«Ol bar!»

Ýakynda ABŞ-nyň Arizona ştatynda bolup geçen bu waka Tina Haýs atly bir zenan maşgala bilen bagly.

Dünýä metbugatynda bu barada ýazylan habarlarda aýdylyşy ýaly, ýürek keselli Tina ozal hem birnäçe ýola heläk bolmagyň bäri ýanyndan gaýdan eken. Bu ýagdaý ýene gaýtalanypdyr. «Tiz kömegiň» lukmanlary gelýänçä, adamsy elleri bilen ýüregini urdurmaga synyşypdyr. Lukmanlar gelip, bu iş tä hassahana barylýança dowam edipdir. Emeli dem, lukmançylygyň gazananlary ahyrsoňy netijesini berýär. 27 minutdan soňra Tina Haýsyň ýüregi gaýtadan urup başlaýar.

Özüne gelen zenan elýeterinde duran kagyza «Ol bar!» diýip ýazypdyr. Gapdalynda duran lukmanlar munuň sebäbini soranda bolsa, gözýaş bilen asmana nazar aýlapdyr.

 

Rastgele Haberler

AGİT’ten televizyon finansmanı konusunda seminer

12, 2019 - 1:45 AM
5-6 Haziran 2019 tarihlerinde Avrupa Güvenlik İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Aşkabat'ta “21. Yüzyılda Televizyon Finansman Modelleri” başlıklı bir seminer düzenledi. Seminer, İngiltere ve Ukrayna'dan davet edilen uluslararası uzmanlar tarafından kamu ve özel televizyonlarının temel prensiplerini ve geleneksel finansmanına yönelik bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.
Daha fazla oku

'Galkınış' atlı sirk grubuna yeni at hediye edildi

Şubat 19, 2019 - 10:35 PM
Türkmenistan'ın 'Galkınış' atlı sirk grubuna Türkmenistan Devlet Başkanı adından yeni bir Ahalteke atı hediye edildi. Bununla ilgili Pazar günleri yapılan sirk gösterisi öncesinde bir tören düzenlendi. Devlet sirkindeki törende, Ahalteke atlarına büyük ilgi gösteren ve usta jokey Türkmen Lideri’nin yetiştirdiği
Daha fazla oku

Türkmenistan turizmi, Japonya’da tanıtıldı

Temmuz 10, 2019 - 10:08 AM
Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi temsilcileri, Japonya’nın başkenti Tokyo’yu ziyaret etti. Bu ziyarette, turizm alanında devletlerarası işbirliğinin güçlendirilmesine yönelik konular değerlendirildi ve Türkmenistan’ın turizm potansiyeli tanıtıldı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *