90 ýylda birinji gezek

Amerikanyň Birleşen Ştatlarynyň Kolorada ştatynda iýun aýynda ýagan garyň galyňlygy ýarym metrden geçdi diýip, «Forum Daily» neşiri habar berýär.

Habarda aýdylyşyna görä, 21-nji iýunda deňiz derejesinden, takmynan, 2 müň metr belentlikdäki Stimbot şypahanasynda garyň galyňlygy 20 santimetre çenli ýetdi. Denwer şäherinden, takmynan, 250 kilometrlik demirgazyk-günbatarda ýerleşýän şypahanada we onuň golaýynda ýagan gar «Tomusky gar» diýlip atlandyryldy.

Bu sebitlerdäki garly howa 23-nji iýundan bäri dowam edýär. Habaryň iň gyzykly tarapy, bu ýerde tomus paslynda iň soňky gar 90 ýyl mundan ozal ýagan eken.

Rastgele Haberler

Türkmen metbugatynda – 19.01.2019ý.

Ocak 19, 2019 - 1:31 PM
«Türkmenistan» gazeti 1. Syýasy habarlar: Türkmenistanyň Ministrler Kabinetiniň Mejlisi 2. Söhbetdeşlik : Arkadagyň Rowaçlyk Ýoly-Parahatçylygyň we Abadançylygyň Şamçyragy, taýýarlan, Muhammet Bekgiýew
Daha fazla oku

Türkmenistan ile Özbekistan ilişkilerinde yeni dönem

Ocak 26, 2017 - 10:29 PM
Özbekistan’da yeni cumhurbaşkanın seçilmesiyle dünya ülkeleri ile ilişkileri hızlandırıldı. Özbekistan Başbakan Birinci Yardımcısı ve Özbekistan Demiryolları Genel Müdürlüğü Müdürü Açilbay Ramatov başkanlığındaki heyet, Türkmenistan’da temaslarda bulundu. Özbek heyeti, Türkmenistan-Özbekistan
Daha fazla oku

Türkmenistan’da modern kasabaların temeli atıldı

30, 2019 - 7:46 AM
Türkmenistan’da bu hafta içerisinde Lebap, Mari ve Daşoğuz vilayetlerinde modern kasabaların ve geniş çaplı toplu sosyal projelerin temeli atıldı. Temel atma törenlerine, Meclis Başkanı, milletvekilleri, vilayet valileri, ilçe valileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *