Türkmenistan ile Singapur işbirliği

Dışişleri Bakan Yardımcısı Berdiniyaz Matiyev başkanlığındaki bir Türkmen heyeti, Türkmenistan-Singapur siyasi istişarelerine katılmak üzere Singapur'u ziyaret etti. Türkmen Dışişleri Bakanlığı basın servisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Singapur heyetine Asya-Pasifik Bölgesi Dışişleri Bakan Yardımcısı Tek Hean başkanlık etti.

Görüşmeler, BM çerçevesi de dahil olmak üzere Türkmenistan ile Singapur arasındaki işbirliği üzerine görüş alışverişiyle başladı. Delegasyon başkanları, siyasi, ticari, ekonomik ve kültürel-insani alanlardaki işbirliğini genişletmek için düzenli ikili istişarelerin önemine dikkat çekti.

Toplantı katılımcıları, iki ülke arasında imzalanan ikili belgelerin uygulanmasını değerlendirdi. Muhataplar ayrıca, iki ülkenin iş çevreleri arasında üst düzey ziyaretler düzenlenmesi ve bir iş forumu düzenlenmesi olasılığını da değerlendirdiler.

Singapur ziyareti sırasında Türkmen heyeti, Kıdemli Devlet Bakanı, Savunma ve Dışişleri Bakanlığı Dr. Maliki Osman, Singapur Kurumsal İşbirliği Teşkilatı (SCE), Singapur Yönetim ve Kalkınma Enstitüsü ve Singapur Girişimciler Federasyonu temsilcileriyle bir araya geldi.

Rastgele Haberler

Türkmenistan’da 12 tesis özelleştirildi

Kasım 14, 2018 - 6:28 PM
Türkmenistan’da özelleştirme atağı hız kazandı. Piyasa ekonomisine aşamalı olarak geçmek isteyen Türkmenistan yönetimi, devlet mülkiyeti olan bazı tesisleri özelleştirmek için çalışma başlattı. Türkmenistan Maliye ve Ekonomi Bakanlığı, özel sektörün payının arttırılması kapsamında devlete ait olan bir dizi tesislerin özelleştirilmesi için açık artırmaya çıkarıyor.
Daha fazla oku

Ünlü teknik direktör Berdiyev Aşkabat’ta

Mart 23, 2019 - 9:33 PM
Rusya’nın Rubin takımı ile adından söz ettiren ve İspanya’nın Barselona takımını Nou Camp stadı’nda yenmeyi başaran Türkmenistanlı teknik direktör Kurban Berdiyev, Türkmenistan spor ve Gençlik Politikalar Bakanlığı ve Türkmenistan Futbol Federasyonu’nun daveti üzerine Aşkabat’ta bulundu.
Daha fazla oku

3000 Yıllık Anadolu Efsanesi: Tılsımlı Frigya’da Ultra Maraton Başlıyor!

Eylül 13, 2018 - 11:40 AM
Unlimited Academy tarafından bu yıl 5.si düzenlenen uluslararası Frig Ultra Maratonu 15 Eylül 2018 tarihinde 3 farklı parkurda 28’i yabancı olmak üzere 700’e yakın koşucunun katılımıyla gerçekleştirilecektir. 2017 yılında söz konusu maratona yaklaşık 307 koşucu katılmıştır. Frig Ultra Maratonu, Frig Vadilerinin muhteşem doğası, Kral Midas’ın antik kral yolları, kaya mezarları ve Friglerden günümüze
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *