«Ärtogrulda» çeçenistanly aktýor

Çeçenistan Respublikasynyň ýolbaşçysy Ramzin Kadyrowyň üçünji ogly, 11 ýaşly Adam «Ärtogrul» atly türk köp bölümli filminde surata düşdi. Filmdäki Kadyrowyň surata düşen sahnasy onuň garyndaşy Turpal-Ali Ibragimowyň Instagramdaky hasabynda paýlaşyldy.

― Adam zehini bilen maşgalasyny guwandyrýar. Ol mekdepde hem göreldeli okaýar. Sport bilen hem yzygiderli meşgullanýar. Filmiň surata düşürilýän pursadynda ol režissýorlaryň hem uly öwgüsine mynasyp boldy ― diýip, Ibragimow Instagramdaky hasabynda Kadyrowyň oglunyň başarnygyny teswirläpdir. Onuň ýazşyna görä: «Adam Kadyrowlaryň maşgalasynyň mynasyp dowamaty».

Aýdylyşy ýaly, Kadyrowlaryň maşgalasy bu seriala uly gyzyklanma bilen tomaşa edýär. Çeçenistanyň ýolbaşçysy Türkiýä saparynyň çäginde filmiň surata düşürilýän ýerine hem baryp görüpdi.

 

Rastgele Haberler

Türk vatandaşlığı :Yabancıya konut sektöründe büyük canlılık

Ocak 7, 2020 - 9:53 PM
Türkiye 2018 yılında yaptığı yasal değişiklikle vatandaşlık için istediği yatırım tutarını 1 Milyon değerinden 250 bin dolara düşürdü. Ücretlerin düşmesi yabancıya konut sektöründe büyük canlılık getirdi. 2019 Ocak-Ekim ayında yabancıya konut satışı 36 bin 197 ile rekor kırdı. Türkiye'de yabancıya en çok konut satışının yapıldığı Antalya yabancıya gayrimenkul satışında da en üst sıralarda yer aldı.
Daha fazla oku

Türkmenistan ile Almanya arasında sağlık işbirliği

Ocak 6, 2020 - 6:12 PM
Türkmenistan ile Almanya arasında tıp alanında işbirliği yapılmaktadır. Ülkeye her sene düzenli olarak Almanya’dan doktorlar davet edilerek, çeşitli hastanelerde birlikte çalışmalar yürütülmektedir. Ayrıca, Türkmenistan ile işbirliği yapan Alman doktorlar ödüllendirilmektedir.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *