Atavatan Türkmenistan dergisi, gazeteciler arasında dama turnuvası başlattı

Türkmenistan’daki güncel gelişmeleri, siyasi, ekonomi, kültür ve spor başta olmak üzere bütün alanlarda elde edilen başarıların dünyaya ulaştırılmasında önemli katkısı bulunan Uluslararası Atavatan Türkmenistan dergisi, aynı zamanda ülke çapında gazeteciler arasında sportif etkinlikler ile düzenlemeye başladı.

Gazetecilerin spor turnuvasında buluşturmayı amaçlayan Atavatan Türkmenistan dergisi, her sene düzenlemeyi planladığı dama turnuvasının ilkinin başarıyla gerçekleştirdi. Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikalar Bakanlığı’nın Uluslararası Türkmenistan Spor Dergisi ve Aşkabat Spor ve Gençlik Politikalar Genel Müdürlüğü Satranç ve Dama Okulu ile ortaklaşa düzenlenen 1.Dama Turnuvası, Makul Hyzmat Tercüme Merkezi’nin sponsorluğunda gerçekleştirildi. 

Satranç ve Dama Okulu’nda yapılan spor turnuvasına ülke genelindeki basın organlarında çalışan 100 civarında gazeteci katılırken, aynı zamanda gazetecilik alanında eğitim gören üniversite öğrencileri de büyük bir heyecanla bu turnuvaya ortak oldu.

Büyük bir çekişmeye sahne olan turnuvada dereceye girenlere Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikalar Bakanlığı ve Uluslararası Atavatan Türkmenistan dergisinin sertifikası ve Makul Hyzmat Tercüme Merkezi tarafından hazırlanan değerli hediyeler törenle takdim edildi. Bunun yanı sıra turnuvaya katılan bütün yarışmacılara teşvik edici hediyeler takdim edildi. Törene  Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikalar Bakan Yardımcısı, Türkmenistan TV, Radyo ve Sinema Devlet Kurumu Başkan yardımcısı, Business Reklama gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Petrol Gaz gazetesi Genel Yayın yönetmeni ve Türkmenistan Spor dergisinin Genel Yayın yönetmeni, Türkmen Sporu Gazetesi Genel Yayın yönetmeni, çok sayıda gazeteciler ve gazetecik bölümü öğrencileri katıldı. Töreni Türkmenistan TV ve radyo kanalları da takip etti.

Türkmenistan’da gazeteciler arası organizasyonlar artmaya başladı. Bu sene Nisan ayının başlarında Makul Hyzmat Tercüme Merkezi’nin sponsorluğunda gazeteciler arasında birkaç dalda turnuvalar düzenlenmişti. Şimdi ise Gazeteciler arasında Dama Turnuvası’nın gelenekselleştirilmesi amaçlanmaktadır.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *