Bahreyn Kralı Aşkabat’ta

Türkmenistan Devlet Başkanı ile Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife arasında görüşmeler başladı. Bugün sabah Oğuzhan Köşkünde Türkmen Lideri Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Atavatan Türkmenistan dergisinin de aralarında bulunduğu yerli  ve yabancı onlarca medya mensubunun takip ettiği görüşme resmi karşılama töreni ile başladı. Resmi törenin ardından ikili görüşmeye geçildi. Türkmen Lideri, Türkmenistan ile Bahreyn arasında ilişkilerin iyi seviyede olduğunu belirtti ve Türkmenistan’ın Tarafsızlığını Bahreyn’in desteklediğini belirtti.

Bahreyn Kralı Türkmen Liderinin Bahreyn’i ziyaretinden beri Bahreyn’de çok gelişmelerin olduğunu, özellikle tıp alanında önemli gelişmelerin olduğunu belirtti. Bahreyn Kralı bunu anlatmasının nedenini, asıl mesleği doktor olan Türkmen Lideri için bunun daha ilgi çekici olabileceğini  ifade etti ve Türkmen Liderini ziyaret için Bahreyn’e davet etti.

Devlet ziyareti ile Türkmenistan’a gelen Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife ile görüşmeler heyetlerin katılımıyla şu sıralar devam ediyor. Heyetler arası görüşmelerden sonra imza töreni olacak. Daha sonra iki ülke Liderleri basın toplantısı yapacak.

 

Rastgele Haberler

Türkmenistan’ın toplu konut projeleri

Ocak 16, 2020 - 5:15 PM
Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta toplu konut projeleri başarılı bir şekilde sürdürülmektedir. Başkent’in Parahat-7 mahallesinde 23 konut inşa edilecek. 36 ve 54 daireli 9 katlı konutlar, binlerce ailenin yeni yuvası olacak. Ayrıca konutların yakınında park alanları, çocuk oyun bahçeleri, spor alanları otoparklar ve diğer yardımcı tesisler inşa edilecek.
Daha fazla oku

Atavatan Türkmenistan’ı Facebook’tan Takip edin!

Ocak 18, 2020 - 5:36 PM
Ata Vatanımız Türkmenistan ile ilgili güncel haber ve analizleri Türkçe, Türkmence, Rusça ve İngilizce  olarak günlük yayınlamakta olan Atavatan Türkmenistan Uluslararası Dergisinin resmi www.atavatan-turkmenistan.com sitesi, sosyal medyada giderek büyüyor. Yayın ekibimiz tarafından üretilen haber ve analizleri yayınlayan sitemizdeki haber ve analizleri Facebook hesabımızdan da takip edebilirsiniz. Sitemiz Türkmenistan’daki önemli sosyal, ekonomik ve siyasi gelişmeleri yerinde takip etmekte ve anında dünyaya servis etmektedir. Türkmenistan ile haber ve analizleri Facebook hesabımızdan
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *