Dev Yol inşaat projesi başlıyor

Türkmenistan daha önce 2019 yılında yol inşaat yılı olacağını ilan etmişti. Türkmen Lideri yılın ilk dev projesini imzaladı. Toplam 2,3 milyar dolarlık Aşkabat-Türkmenabat yol inşaat projesi başlıyor. Bu inşaat işini genel müteahhit olarak Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği üyesi “Türkmen Awtoban” kapalı tip Anonim şirketi hayata geçirecektir. İnşaat işine Ocak 2019 tarihinde başlanacak ve Aralık 2023 de tamamlanacak. Yol inşaat işi 3 aşamadan oluşacak.

İşte yol işinin planlanan etapları :

  1. Aşkabat-Tecen etabı : Aralık 2020’e kadar tamamlanacak
  2. Tecen-Marı etabı : Aralık 2022’e kadar tamamlanacak
  3. Marı-Türkmenabat etabı : Aralık 2023’e kadar tamamlanacak

 

Rastgele Haberler

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın Yeni yıl mesajı

Ocak 1, 2020 - 10:54 AM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, 2020 yılına sayılı dakikalar kaldığında Oğuzhan Köşkü’nden Türkmenistan halkının Yeni yılını tebrik etti. Canlı yayında Türkmen Lider, halkının 2020 yılını tebrik ederek, mutlu bir yıl diledi.
Daha fazla oku

Türk Dünyası Sivil Toplumu İstanbul’da buluştu

Ocak 11, 2020 - 10:37 PM
İstanbul’da faaliyette bulunan Türk dünyası sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin katılımıyla “Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşması” gerçekleştirildi. Türkmenistanlılar Dayanışma Derneğinin yöneticilerinin de katıldığı “Türk Dünyası Sivil Toplum Buluşmasına” İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu
Daha fazla oku

Karakum çölüne Güneş paneli kuruldu

Ocak 16, 2020 - 5:15 PM
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Türkmenistan’ın Karakum çölündeki 3 köyüne Güneş panelleri kuruldu. Sözkonusu proje, Devlet Su Kaynakları Komitesi ve Küresel Çevre Fonu’nun desteğiyle yürütülen bir pilot proje oldu.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *