Türkmen Liderinden Küba’ya taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Küba’da gerçekleşen uçak kazasında çok sayıda kişinin kurban olması nedeniyle Küba Devlet Başkanı Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez’e taziye mesajı gönderdi. Türkmen Liderinin taziye mesajında, Türkmenistan’ın halkının ve Hükümetinin adından, ayrıca kendi adından vefat edenlerin yakınlarına üzüntülerini  ve medet verici ifadeleri iletilmektedir.

Rastgele Haberler

Türkmen Lider, Suudi Arabistan Devlet Bakanı ile görüştü

Eylül 12, 2019 - 5:35 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Suudi Arabistan Devlet Bakanı, Suudi Arabistan Krallığı Bakanlar Kurulu Üyesi Emir Türki Bin Muhammed Bin Fahad Bin Abdul Aziz Al Saud ve Suudi Kalkınma Fonu Genel Başkan Yardımcısı Halid Bin Süleyman Al Khudeyri ile görüştü. Görüşmede, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcılarının bazısı ve petrolgazdan sorumlu Devlet Başkanı danışmanı hazır bulundu.
Daha fazla oku

Türkmenistan’da ikinci uydu için hazırlık

Eylül 25, 2019 - 4:39 PM
Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Enerji Bakanı Murat Artıkov ve Türkmen İletişim Ajansı Başkanı Bayram Övezov ile enerji ve haberleşme sektöründeki gelişmeleri değerlendirdi. Çalışma toplantısında, 2019-2025 Sosyo-Ekonomik Kalkınma Programı kapsamında bu sektörlerde yapılacak çalışmalar ele alındı.
Daha fazla oku

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *