DÜNÝÄ

Türkmenistan’ın turizm potansiyeli Avusturya’da tanıtıldı

Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi, turizm tanıtma faaliyetleri kapsamında 10-13 Ocak tarihleri arasında Avusturya’nın Viyana şehrinde gerçekleşen “Ferien Messe 2019 Turizm Fuarı’na katıldı. 1983 yılından bu yana düzenlenen ve turizm sektörünün önemli fuarlarının birisi teşkil eden bu önemli fuara, 80 ülkeden 850-den fazla turizm acenteleri ve şirketleri katıldı.

Bu sene Türkmenistan’ı temsilen Devlet Turizm Komitesi’ne bağlı Aşkabatsiyahat, Ahalsiyahat, Balkansiyahat, Avaza turizm bölgesinde Seyrana oteli yanı sıra Güneşli seyahat şirketi iştirak etti. Bu turizm kurumları, fuara katılan ziyaretçilere Türkmenistan’ın turizm potansiyeli hakkında bir sunum yaptılar.

“Ferien Messe 2019 Turizm Fuarı’nda Türkmenistan standında ülkenin tarihi mekanları, doğası, kültürü, gelenek ve görenekleri, Aşkabat’ın turistik alanları, Hazar Denizi kıyısındaki Avaza turizm bölgesi hakkında bilgiler yer aldı.

Devlet Turizm Komitesi’nden yapılan açıklamada, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nin Viyana’daki ticaret evinde Avusturya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti turizm sektörü temsilcileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Ýene-de okaň

Magtymguly Pyragynyň goşgular ýygyndysy gruzin dilinde neşir ediler

Gruziýada ylmy hyzmatdaşlyk boýunça Ähtnama gol çekildi

«Ýaşlar-Watanyň daýanjy» türk dilinde

Türkmenistanyň Prezidentiniň täze kitaby Eýranda tanyşdyryldy

Türkmenistanyň Ylymlar akademiýasynyň prezidentiniň Gruziýanyň Milli ylymlar akademiýasynyň prezidenti bilen duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýa tomusda Merkezi Aziýa döwletleri bilen sammit geçirmegi meýilleşdirýär