TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25. yıldönümü için web sitesi açıldı

Türkmenistan bu sene 12 Aralık 1995 yılında Birleşmiş Milletler tarafından onaylanan Daimi Tarafsızlık statüsünün 25.yıldönümünü kutlamaktadır. Bu önemli tarih için ülke çapında ve yurtdışında bir dizi etkinlikler düzenlenmektedir ve düzenlenecektir.

12 Aralık 2020 tarihinde Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü için Aşkabat’ta “Tarafsızlık politikası ve uluslararası barış, güvenlik ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasındaki rolü” konulu uluslararası konferans gerçekleştirilecek. Şimdiden bu konferans için hazırlıklar yapıldı. Türkmenistan tarafından yurtdışına davetiyeler gönderildi.

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın talimatı üzerinde 11-12 Aralık tarihinde düzenlenecek konferans için Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkmence, Rusça ve İngilizce haberler yayınlayacak ‘ www.neutrality.gov.tm  ’ özel web sitesi açıldı.

Söz konusu web sitesi ile iletişim kurarak herkesin uluslararası forum, çalışma programı ve Türkmenistan, ülkenin dış politika öncelikleri, kalkınma stratejileri ve ekonomi ve sosyal alanda başarıları hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlar.

Web sayfasında, uygun formu doldurarak ve online kişisel veri kaydı ile konferansa katılmak için elektronik başvuruda bulunmak imkanı yer almaktadır.

Haber akışına ek olarak, ülkenin uluslararası yaşamındaki olaylar hakkında görsel bilgi sunan bir fotoğraf galerisi ve bir yayın arşivi de var.

Yeni internet kaynağının kullanışlı yapısı ve modern tasarımı, oldukça basit, hızlı ve kullanışlı olmasına imkân sağlamıştır.

ATAVATAN TÜRKMENİSTAN DERGİSİ TARAFSIZLIK BAYRAMINI KUTLUYOR

Türkmenistan’daki kapsamlı reformları ve ülke ekonomisinde elde edilmekte olan başarıları dünya toplumuna ulaşması için ivedilikle çalışan Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi, Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü vesilesiyle yarışma düzenlemeyi hedeflemektedir.

Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi, ‘ www.atavatan-turkmenistan.com  ’ sitesi aracılığıyla Türkçe, Rusça, Türkmence ve İngilizce olmak üzere Türkmenistan’ın ekonomi ve sosyal alandaki gelişmeleri ile ilgili haber yazıları hazırlayarak,  dünyanın çeşitli ülkelerinden geniş okur kitlesine ulaştırılmaktadır.

www.atavatan-turkmenistan.com ” sitesinde Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü için oluşturulan yeni web sitesinin linki paylaşılarak, Aralık ayında düzenlenecek büyük konferansı anlatmak için kurulan site ile ilgili bilgilerin daha fazla okur kitlesine ulaşması için imkan oluşturuldu.

 

Ýene-de okaň

Beýik Britaniýanyň Patyşasyndan Türkmenistanyň Prezidentine gutlag haty

BMG-den Türkmenistana ulag forumy üçin minnetdarlyk

Türkmenistanyň Prezidenti Saud Arabystanynyň Patyşasyny gutlady

Teswirle