DÜNÝÄ

Türkmenistan’ın ekonomik başarılarının fuarı

Türkmenistan bağımsızlığının 27.yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyor. Bayram öncesinde Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın Fuar Merkezi’nde ülkenin ekonomik başarılarının sergisi açıldı. Gelenekselleşen fuarda, Türkmenistan’ın çeşitli sektörlerdeki başarıları anlatıldı. Özel sektör temsilcilerinin de yer aldığı fuarda, başta enerji ve sanayi olmak üzere eğitim, kültür, spor ve turizm alanlarındaki çalışmalar stantlara yansıtıldı.

Fuarın açılış törenine hükümet üyeleri, bakanlar, kamu kurum yöneticileri, yabancı büyükelçiler, Türkmenistan’ın yurtdışındaki büyükelçileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Enerji ve sanayi, petrol ve gaz, petrokimyasallar, inşaat ve inşaat malzemeleri, ulaşım ve iletişim, tekstil üretimi ve halı dokuma, kimya sanayi, tarım ve su yönetimi, tarım-sanayi kompleksi, medikal sanayi, eğitim, kültür, spor ve turizm, baskı, doğa koruma ve yeşillendirme politikasının sonuçları – tüm bu alanların gelişim dinamikleri video kliplerle, basılı materyallerle, kitapçıklarla, broşürlerle, dergilerle misafirlere tanıtıldı.

Türkmenistan Devlet Televizyonu’nun Mahabat (Reklam) idaresi tarafından Amul-Hazar 2018 uluslararası ralli yarışı için hazırladığı görsel medya projesi büyük ilgi gördü. Oluşturulan uygulama çerçevesinde, bir akıllı telefon ve sanal gözlükler ile ünlü pilotlar gibi araca hakim olarak ralli yarışına katılma duygusu yaşatıldı.

Ýene-de okaň

Aşgabatda türkmen-rus 2-nji işewürler forumy geçiriler

Ata Watan Eserleri

Eýranyň daşary işler ministri Russiýa barar

COP-28: metan zyňyndylaryny azaltmak üçin 1 milliardlyk gazna

Türkmenistan ÝHHG-niň ministrler geňeşiniň 30-njy mejlisine gatnaşdy

Dünýäniň iň täsirli zenanlary

Türkmenistanyň Prezidenti Zambiýa Respublikasynyň Prezidentini gutlady