TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Türkmenistan’dan İngiltere, Almanya ve Portekiz’e Taziye

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Londra’daki yangın dolayısıyla Birleşik Krallığın yetkililerine, eski Almanya Başbakanı ve ülkenin 1990'daki bütünleşmesinin mimarı Helmut Kohl’ün vefat etmesi dolayısıyla Alman yetkililerine ve Portekiz’deki orman yangınları nedeniyle bu ülke yetkililerine taziye mesajı gönderdi.

 

Türkmen Lider, İngiltere'nin başkenti Londra'da Grenfell Tower'da yaşanan yangın dolayısıyla Kraliçe Elizabeth II ve Başbakan Theresa May’e taziye dileklerinde bulundu. Devlet Başkanı yangında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara ise acil şifalar diledi.

Türkmen Lider ayrıca, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Şteinmeier’e ve Başbakan Angela Merkel’e Helmut Kohl’ün vefat etmesi dolayısıyla taziye dileklerini iletti.

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın mesajında, Helmut Kohl’ün ünlü siyasetçi olduğu, Alman halkının refahı ve huzuru için büyük işler yaptığı belirtildi.

Türkmen Lider ayrıca, Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa’ya ülkedeki orman yangınları dolayı taziye dileklerinde bulundu.

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Baş Assambleýanyň wise-başlygy hökmünde işini dowam etdirýär

Ata Watan Eserleri

BMG-niň merkezinde Halkara Nowruz güni bellendi

Rumyniýada Halkara Nowruz güni bellendi

Teswirle