TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Türkmenistan’da yolsuzluğa karşı etkin mücadele

Türkmenistan’da yolsuzluğa karşı etkin mücadele başlatıldı. Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov başkanlığında gerçekleştirilen Devlet Güvenlik Kurulu toplantısında bu konu gündeme getirildi. Devlet Başkanı’nın kararıyla yolsuzluk ile mücadele amacıyla yeni bir kurum oluşturuldu. Ekonomik Suçlarla Mücadele Kurumu kuruldu ve bundan sonra yolsuzluk ile mücadelede görev alacak.

Türkmen Lider, Ekonomik Suçlarla Mücadele Kurumu’nun başına Türkmenistan Devlet Gümrük İdaresi Başkanı Albay Mammethan Çakıyev’i atadı. Türkmenistan Devlet Gümrük İdaresi Başkanı görevine ise bu idarenin başkan yardımcısı görevini yürüten Albay Yazdurdu Söyegov tayin edildi.

Devlet Güvenlik Kurulu’nun Ocak-Mayıs aylarının değerlendirildiği toplantısında diğer askeri yetkililer, başkanlığını yaptığı kurumlarda çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

 Raporları dinledikten sonra Türkmen Lider, askeri yetkililere görevleri ile ilgili yeni talimatlar verdi. Devlet Başkanı, askeri yetkililerden Aşkabat’ta düzenlenecek Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na yapılan hazırlık çalışmalarına aktif bir şekilde katılmalarını istedi.

Türkmen Lider, askeri ve kolluk güçlerinin teknik altyapısının ve askerlere sağlanan sosyal yardımların bundan sonra da devam ettirileceğini belirtti.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Ýaponiýanyň daşary işler boýunça döwlet ministriniň Türkmenistana sapary meýilleşdirilýär

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýada täze hökümet düzüldi

Ata Watan Eserleri

Ýewropa suwy tygşytlaýar

Ata Watan Eserleri