TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmenistan’da Yılın Starı belli oldu

Türkmenistan’da müzik alanının birincilerini seçmek için yarışma düzenlendi. 2017 senesinin starları izleyiciler tarafından gönderilen SMS mesajları  sonucunda belirlendi. Yılın Starı ödülüne, bu sene Ahmet Atacanov layık görüldü.

Başkent Aşkabat’taki Maslahat Köşkü’nde Kültür Bakanlığı, Televizyon, Radyo ve Sinema Devlet Komitesi, Gençler Örgütü tarafından düzenlenen törene, ülkenin önde gelen sanatçıları ve müzik dünyasınden tanınan isimler katıldı.

Uzun yıllardır  düzenlenen Yılın Star’ı yarışması, ülkede müzik ve sanatın geliştirilmesi için büyük katkı sağlamaktadır.

Yılın Starı’nı seçme turları ülkenin vilayetlerinden başlıyor. Ön eleme turuna 150 şarkıcı katıldı. Genç şarkıcılar, Türkmen Owazy televizyonunda şarkıları seslendiriyorlar. İzleyicilerden gelen SMS sonucunda finala kalan 10 şarkıcı belirlendi.

10 şarkıcı Yeni Yıl Bayramı öncesinde Türkmenistan’ın kültür ve sanat dünyasının önde gelen temsilcilerinin önünde şarkıları seslendiriyor. Kültür ve sanat dünyasının temsilcilerinin oyuyla izleyicilerden gelen SMS sonucunda Yılın Star’ı belirleniyor.

Final aşamasında şarkıcılar 2 şarkı seslendirdi. İlk şarkısıcı müziksiz, diğerini ise saz ile beraber sundular. Ahmet Atacanov oylama sonucunda birinci olarak, Yılın Starı ödülüne layık görüldü. Birinci, ikinci ve üçüncülüğü sırasıyla  Azat Dönmezov, Leyli Ökdirova ve Dövlet Amanlıkov kazandı.

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Ýene-de okaň

Türkmenistan maýadarlary gämi gurluşygyna çagyrýar

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan-BAE: ulag ulgamyndaky hyzmatdaşlyk işjeňleşdiriler

Ata Watan Eserleri

Guterreş: ulag pudagyny özalky ösüşine getirmek üçin bilelikde işlemeli

Ata Watan Eserleri