TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türkmenistan’da yeni özelleştirme : 29 Ocak 2019

Türkmenistan’da özel sektörün payı giderek artmaktadır. Ülkede üretilen üretimin büyük bir kısmı özel sektör tarafından üretilmektedir. Bu nedenle, devlet kurumlarının bünyesindeki bazı işletmeler, depolar, mağazalar, üretim ünitelerinin özelleştirilmesine büyük önem verilmektedir.

Türkmenistan Maliye ve Ekonomi Bakanlığı, ülkenin Türkmençe ve Rusça yayınlanan resmi gazeteleri Türkmenistan ve Neytralnıy Türkmenistan gazetelerinde özelleştirecek işletmelerin listesini yayınladı. Açık arttırma ile satılacak işletmeler için açık arttırma 29 Ocak 2019 tarihinde saat 10:00’da bakanlık binasında gerçekleştirilecek.

Türkmenistan Maliye ve Finans Bakanlığı, Türkmengaz kurumu, Sanayi Bakanlığı, Tekstil Bakanlığı, Ticaret ve Dış Ekonomik İşler Bakanlığı, Lebap ve Balkan vilayetindeki 43 tesis açık arttırmayla özelleştirilecek.

Bu özelleştirme ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için Atavatan Türkmenistan  Uluslararası Yayın Grubunun  Türkmenistan Haber – Analiz – İhale  (THAB) Bültenine abone olabilirsiniz. Atavatan Türkmenistan Bülteni haftada iki defa yayınlanmakta ve Türkmenistan’ın siyasi, ekonomi ve kültürel gündemini takip etmektedir. Bültene abone olmak için atavatanltd@gmail.com    adresine mail atabilirsiniz!

Ýene-de okaň

Türk kompaniýasy tebigy gazdan benzin öndürýän zawodyň ikinji tapgyryna gatnaşmakçy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň energetika ulgamyna maýa goýumlaryny çekmek boýunça Halkara roud-şou geçiriler

“Dragon Oil” kompaniýasyna maýa goýum teklipleri hödürlendi

Teswirle