JEMGYÝET

Türkmenistan’da basın alanındaki gelişmeler değerlendirildi

Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’nda ülkede kayıtlı uluslararası örgüt temsilciliklerinin başkanları ve devlet basın organlarının temsilcileri ile medya alanındaki gelişmeler konulu yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirildi.

Uluslararası örgüt temsilcilerine Türkmenistan’daki ulusal medya kurumlarının faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Aynı zamanda Türkmenistan’da gazetecilerin faaliyetlerinin yasal hakları ile ilgili ayrıntılı sunum yapıldı.

Taraflar medya kuruluşlarında çalışanların yetiştirilmesi, gazetecilik alanındaki işbirliğinin genişletilmesi doğrultusunda görüş alışverişinde bulundu ve bu alandaki somut projeleri değerlendirdiler.

Toplantıda, Avrupa Birliği’nin Türkmenistan’daki geçici maslahatgüzarı L.Frebort, Birleşmiş Milletler Türkmenistan Daimi temsilcisi Yelena Panova, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Örgütü Türkmenistan Merkezi Başkanı E.Drozd, UNİSEF Türkmenistan Temsilcisi Şahin Nilofer, BM Önleyici Diplomasi Merkezi Kıdemli Siyasi Danışmanı A.Pupols ve USAİD Türkmenistan Müdürü K.Miller birer konuşma yaptılar. Uluslararası örgüt temsilcileri, Türkmenistan’da medya alanında işbirliği yapmaya hazır olduklarını ve bu alandaki faaliyetlerin hızlandırılması yönünde bir dizi önerilerde bulundu.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Haj parzyny berjaý etmek üçin 289 zyýaratçy Saud Arabystana gider

Ata Watan Eserleri

Gazagystanyň Prezidenti Türkmenistanyň daşary işler ministrini kabul etdi

Türkmenistanda iýun aýynda geçiriljek esasy çäreler

Türkmenistan Hytaý, Ýaponiýa, Koreýa Respublikasy bilen hyzmatdaşlygy ösdürer

Mary-Tejen-Aşgabat ugry boýunça welosiped ýörişi geçiriler

Çoganly ýaşaýyş toplumynda iki gatly 136 sany ýaşaýyş jaýy açylyp ulanmaga berildi