TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Türkmenistan Tarafsızlık Bayramını kutluyor

Yarın Türkmenistan’da Tarafsızlık bayramı büyük coşkuyla kutlanıyor. Türkmenistan’ın Tarafsızlık statüsü 21 sene önce BM tarafından oybirliği ile kabul edildi. BM geçen yılda Türkmenistan’ın tarafsızlığını Genel Kurul kararıyla tekrar tasdik etti. Türkmen Lideri, tarafsızlık bayramı nedeniyle Türkmen halkına kutlama mesajı gönderdi ve tarafsızlık bayramının öneminden bahsetti ve halkı kutladı.

Türkmenistan’a Tarafsızlık Bayramı nedeniyle yurt dışından da kutlamalar gelmeye başladı. Türkmen Liderine, Özbekistan’ın seçilmiş Devlet Başkanının yanı sıra, Ukrayna, Belarus ve Pakistan Devlet Başkanları da kutlama mesajını gönderdi.

Öte yandan, Türkmenistan’da Tarafsızlık bayramı nedeniyle çeşitli uluslararası ve kültürel etkinlikler devam etmektedir. Türkmenistan Dış İşler Bakanlığının Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde “ Türkmenistan’ın Tarafsızlığı ve Uluslararası Tecrübe : Sürdürülebilir Kalkınmada İşbirliğinin Yeni Kazanımları” konulu uluslararası toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya yabancı misyon şefleri de katıldı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkiýe prezident saýlawrlary: 4 dalaşgär gatnaşýar

Türkiýe Respublikasy Türkmenistandaky saýlawlara ýokary baha berdi

Türkmenistanyň Koreýa Respublikasynda Medeniýet günleri geçiriler

Teswirle