JEMGYÝET

Türkmenistan takımı, AFC Cup’ta finale gidiyor

Asya Futbol Konfederasyonu’nun (AFC) düzenlediği AFC Cup turnuvasında mücadele eden Türkmenistan’ın lig şampiyonu Altyn Asyr yarı final karşılaşmasında Kuzey Kore’nin April 25 takımı ile karşılaştı. Pyongyang’da oynanan maç 2:2 berabere bitti. Deplasmanda avantajlı skor elde eden Türkmen takımı, AFC Cup’ta finale bir adım yaklaştı.

Zorlu geçen mücadelede Türkmenistan takımı iki kez geriye düştüğü maçta berabere kalmayı başardı. Kuzey Kore’nin güçlü ekibi April 25 takımı, AFC Cup turnuvasında iyi mücadele ediyor. Bir önceki turda Singapur’un takımını 11:1’lik bir skorla yenen Kuzey Kore takımı, Altyn Asyr için bir hayli zorlu rakip oldu.

Karşılaşmanın ilk dakikalarından ev sahibi takım iyi bir oyun sergiledi. An Il-bom maçın 15.dakikasında takımını öne geçirdi. Korelilerin sevinci uzun sürmedi. 5 dakika sonra 20.dakikada Vahit Orazsahedov skoru dengeledi.

Maçın 32.dakikasında Kuzey Kore takımından Kim Yu Song skoru 2:1’e getirdi. Maçın ilk yarısı 2:1 skoru ile sona erdi. İkinci yarıda skoru dengelemek için mücadele veren Altyn Asyr daha fazla atak yapmaya başladı. Dengeli geçen ikinci yarıda maçın 80.dakikasında Selim Nurmuradov skoru eşitledi.

Berabere biten karşılaşma Kuzey Kore takımının galibiyet serisini sonlandırdı. Türkmen takımı avantajlı skor ile yurda döndü.

AFC Cup turnuvasındaki yarı final karşılaşmasının rövanş maçı 3 Ekim tarihinde Aşkabat’ta oynanacak. Eğer bu karşılaşma sonrasında Altyn Asyr finale kalırsa, Ekim ayı içerisinde oynanacak finalde Irak’ın AFC veya Ürdün’ün El Cezire takımlarından birisiyle karşılaşacak.

Ýene-de okaň

Putin: Russiýa Türkmenistanyň hemişelik Bitaraplygyna hormat goýýar

Türkmenistanyň we Russiýanyň daşary işler ministrleriniň duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan «Boeing-777-300ER» kysymly uçaryna gowuşdy

Ata Watan Eserleri

“Arkadag şäheri- ylham gözbaşy” şygyr bäsleşigi jemlener

Ata Watan Eserleri

Türkmen türgeni “Grand Slam” ýaryşynda bürünç medal gazandy

Türkmenistanda ýaşlar forumyna taýýarlyk görülýär