TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmenistan Samba Şampiyonası’na Katılacak

Türkmenistanlı sporcular Belarus’da düzenlenen Samba Şampiyonası’nın ilk gününde 7 madalya kazandı. Türkmen sporcular, Şampiyonanın ilk gününde 4 altın, 1 kümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Minsk kentinde düzenlenen turnuvaya 16 ülkeden 200’ün üzerinde sporcu katılıyor. Turnuvada, Rusya, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, İsrail, Slovakya, Ukrayna ve diğer ülkelerden gelen sporcular madalya için mindere çıkıyorlar.

Türkmenistan’da bu turnuvaya iddialı bir takım ile katılıyor. Takımda 18 erkek ve 8 bayan sporcu yer almaktadır. Turnuvada, 2016 Olimpiyat Oyunları’na katılan uluslararası derecesi olan Gulbadam Babamuratova, 2013 Asya Oyunları şampiyonu Nurali Yalkabov ve diğer sporcular yarışıyor.

Daha önce Belarus’ta düzenlenen yarışta, Türkmenistan 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazanmıştı.

Mayıs 2016’de Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta düzenlenen Asya Samba Şampiyonası’nda Türkmen sporcuları 21 altın, 26 gümüş ve 19 bronz olmak üzere toplam 66 madalya elde etmişti.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Awaza forumy: deňze çykalgasy bolmadyk döwletlere maýa goýumlary gönükdirmek möhümdir

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň başlangyjy bilen gol çekilen Aşgabat ylalaşygynyň gerimi giňeýär

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan ulag ulgamynda halkara resminamalara gol çekdi

Ata Watan Eserleri