JEMGYÝET

Türkmenistan ile Singapur işbirliği

Dışişleri Bakan Yardımcısı Berdiniyaz Matiyev başkanlığındaki bir Türkmen heyeti, Türkmenistan-Singapur siyasi istişarelerine katılmak üzere Singapur'u ziyaret etti. Türkmen Dışişleri Bakanlığı basın servisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Singapur heyetine Asya-Pasifik Bölgesi Dışişleri Bakan Yardımcısı Tek Hean başkanlık etti.

Görüşmeler, BM çerçevesi de dahil olmak üzere Türkmenistan ile Singapur arasındaki işbirliği üzerine görüş alışverişiyle başladı. Delegasyon başkanları, siyasi, ticari, ekonomik ve kültürel-insani alanlardaki işbirliğini genişletmek için düzenli ikili istişarelerin önemine dikkat çekti.

Toplantı katılımcıları, iki ülke arasında imzalanan ikili belgelerin uygulanmasını değerlendirdi. Muhataplar ayrıca, iki ülkenin iş çevreleri arasında üst düzey ziyaretler düzenlenmesi ve bir iş forumu düzenlenmesi olasılığını da değerlendirdiler.

Singapur ziyareti sırasında Türkmen heyeti, Kıdemli Devlet Bakanı, Savunma ve Dışişleri Bakanlığı Dr. Maliki Osman, Singapur Kurumsal İşbirliği Teşkilatı (SCE), Singapur Yönetim ve Kalkınma Enstitüsü ve Singapur Girişimciler Federasyonu temsilcileriyle bir araya geldi.

Ýene-de okaň

Putin: Russiýa Türkmenistanyň hemişelik Bitaraplygyna hormat goýýar

Türkmenistanyň we Russiýanyň daşary işler ministrleriniň duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan «Boeing-777-300ER» kysymly uçaryna gowuşdy

Ata Watan Eserleri

“Arkadag şäheri- ylham gözbaşy” şygyr bäsleşigi jemlener

Ata Watan Eserleri

Türkmen türgeni “Grand Slam” ýaryşynda bürünç medal gazandy

Türkmenistanda ýaşlar forumyna taýýarlyk görülýär