TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türkmenistan heyetinin Almanya ziyareti

11-14 Şubat 2019 tarihleri arasında Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı öncülüğündeki heyet, Almanya’da bir dizi temaslarda bulundu. Ziyaret kapsamında Türkmenistan heyeti, Türkmen-Alman İş Forumu’na katıldı ve ayrıca Almanya’nın hükümet yetkilileri ve özel örgütler ile bir dizi görüşmelerde bulundu.

Türkmenistan heyetinde Tarım ve Çevre Koruma Bakanlığı, Ahal vilayet yetkilileri, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği temsilcileri yer aldı. Türkmen heyeti, 12 Şubat’ta Almanya Federal Tarım ve Gıda Bakanlığı Parlamento İşleri Devlet Sekreteri H.J.Fuchtel ile görüştü. Taraflar Türkmenistan ile Almanya arasındaki işbirliğinden ve uzun vadeli sonuçlar kazanmak için ikili münasebetlerin gelişmesinden memnun kaldığını açıkladılar.

Ayrıca taraflar, Türkmenistan ile Almanya arasındaki ekonomik münasebetlerin geliştirilmesine yönelik konular yanı sıra tarım sektöründeki yatırım ve inovasyon projeleri değerlendirdiler.

Türkmen heyeti, Claas şirketinin Bilimsel Araştırma Yenilik Merkezi’ni ve bir tarım çiftliğini ziyaret etti. 13 Şubat’ta Türkmen-Alman İş Forumu Berlin’deki Deutsche Bank AG binasında gerçekleştirildi.

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanda metanol önümçiligi ýola goýlar

Türkmenistan konteýner gatnawlary baradaky Ylalaşyga goşular

Ulag boýunça türkmen-rus topary dörediler

Teswirle