JEMGYÝET

Türkmenistan Güney Kore’de Bahar Festivaline katıldı

Güney Kore’nin başkenti Seul’da düzenlenen Nevruz – Bahar Festivali Orta Asya bölgesinin beş ülkesinin kültürel mirasını tanıtması için önemli bir etkinlik oldu. Türkmenistan’da bu festivale katılarak, folklor gösterilerini sundu ve tekstil ürünlerinin defilesini sergiledi.

Bu etkinlik, Kore Vakfı'nın katılımıyla “Orta Asya – Kore Cumhuriyeti” Forumu İşbirliği Sekretaryası tarafından düzenlendi. Güney Kore’deki Orta Asya ülkelerinin ‘Nevruz’ Bahar Festivali 21 Mart tarihinde başlandı. 5 haftalık kültür programı kapsamında Orta Asya ülkeleri – Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan kültürel mirasını sundu.

Programda bölgedeki ülkelerin kültürü ve tarihine dair belgesel gösterileri, müzisyen ve dansçıların gösterileri yer aldı. Türkmenistan bu etkinlikte Nazli folklor ekibi ve Tekstil Bakanlığı Moda Evi tarafından temsil edildi.

Türkmen sanatçılarının ve mankenlerinin gösterileri ziyaretçiler arasında büyük ilgi uyandırdı. Etkinlikler kapsamında Seul sakinleri de bölgedeki ülkelerin ulusal mutfağı ile tanışma imkanı aldı.

Ýene-de okaň

Putin: Russiýa Türkmenistanyň hemişelik Bitaraplygyna hormat goýýar

Türkmenistanyň we Russiýanyň daşary işler ministrleriniň duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan «Boeing-777-300ER» kysymly uçaryna gowuşdy

Ata Watan Eserleri

“Arkadag şäheri- ylham gözbaşy” şygyr bäsleşigi jemlener

Ata Watan Eserleri

Türkmen türgeni “Grand Slam” ýaryşynda bürünç medal gazandy

Türkmenistanda ýaşlar forumyna taýýarlyk görülýär