JEMGYÝET

Türkmenistan Devlet Başkanı, valiler ile tarım sektörünü görüştü

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, her haftanın başında ülkenin vilayet valileri ve Aşkabat valisi ile video-konferans aracılığıyla çalışma toplantısını gerçekleştiriyor. Toplantıda, ülkenin 5 vilayet valisi ile bölgelerdeki sosyo-ekonomik kalkınma çalışmaları, tarım sektöründeki son durumu ve ülkedeki bayramlara yapılan hazırlıkları değerlendirildi. Türkmenistan Tarafsızlık statüsünün 21.yıldönümü ve Yeni Yıl kutlamalarına hazırlanıyor.

Vilayet valileri ulusal tarım programı, bölgedeki tesislerdeki inşaat çalışmaları, yeni tarım sezonuna yapılan hazırlıklar, hayvanların kış döneminde soğuktan korunması yönünde alınan tedbirler doğrultusunda rapor sundu.

Sayın Devlet Başkanı, tarım sektörünü daha üst seviyelere taşımak için yapılan çalışmaların yavaş gittiğine dikkat çekerek, valilere talimatlar verdi. Ayrıca, pamuk hasat döneminde bazı ilçelerin sözleşme yükümlülüklerini yerine getirememesi konusunda araştırma yapılmasını istedi.

Türkmen lider ayrıca, valilere 2016 yılının 11 ayının değerlendirileceği Bakanlar Kurulu toplantısına kadar tarım sektöründeki son durum ile ilgili rapor hazırlamaları konusunda talimatta bulundu.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Ýewro-2024: Sweýsariýa ynamly ýeňiş gazandy

Ata Watan Eserleri

Daşoguz we Balkan welaýatlarynyň daýhanlary galla oragyna girişdiler

15-nji iýun: Ýewropa çempionatynda 3 duşuşyk bar

Germaniýa Ýewropa çempionatyna uly hasaply ýeňiş bilen başlady

Türkmenistan 5G tehnologiýasynyň mümkinçiliklerini öwrener

Türkmenistanda Horezmşalar döwrüne degişli altyn teňňeler tapyldy

Ata Watan Eserleri