JEMGYÝET

Türkmenistan buz hokeyinde Malezya ve Makao’nu yendi

8.Asya Kış Oyunları kapsamında ilk maçında Malezya’nın milli takımını 9:2’lik skorla yenen Türkmenistan buz hokey milli takımı, ikinci maçında büyük bir zafere imza atarak, Makao millilerini 16:0 yenmeyi başardı.

Japonya’nın Sapporo kentinde 8.Asya Kış Oyunları başladı. Bu Asya Oyunları’na katılan Türkmenistan buz hokey takımı Malezya, Makao, İran ve Endonezya ile aynı grupta mücadele ediyor. Türkmen Milliler, ilk maçında Malezya’ya karşı önemli bir galibiyet aldı. Ardından yaptığı ikinci maçında da Makao takımını büyük bir skorla yendi.

Türkmenistan halihazırda, Asya Oyunları’nda B kategoride boy gösteriyor. Türkmen Milliler, 24 Şubat’ta  grubundaki 3.maçında Endonezya ile karşılaşacak. 

Öte yandan, Türkmenistan’ın yurtdışındaki spor başarıları bununla sınırlı değil. Türkmenistanlı sporcular Helsinki’de düzenlenen kickboks turnuvasında 11 madalya kazandı. Turnuvada başarılı bir performans sergileyen Türkmen sporcular 7 altın, 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 11 madalya kazanarak, büyük bir başarıya imza attı.

Ayrıca, Rusya’da düzenlenen Uşu turnuvasında Türkmenistanlı sporcular 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere 3 madalya kazandı. Bu turnuvaya, 16 ülkeden – Çin, İspanya, Almanya, Çek, Polonya, İsrail, Fransa, Türkiye ve diğer ülkelerden sporcular katıldı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

Ýene-de okaň

Özbegistanyň Prezidentiniň karary: Magtymguly Pyragynyň 300 ýyllygy giňden belleniler

Ata Watan Eserleri

Emeli Intellekt: “Turkmenistan Weekly News” habarlar gepleşigini iňlis dilinde tomaşaçylara ýetirýär

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanda Meksikanyň ilçisi işe başlady

Türkmenistan-BMG: 22 resminama gol çekildi

Ata Watan Eserleri

Ahmet Demirok: Türkmenistanda Türkiýä wekilçilik etmek türk diplomaty üçin uly buýsançdyr

Türkmenistanyň diplomatik işgärleriniň güni bellendi

Ata Watan Eserleri