JEMGYÝET

Türkmenistan “Asya’nın Çocukları” Kış Oyunları’na katılıyor

Rusya’nın Sakhalin kentinde başlayan Birinci ‘Asya’nın Çocukları’ Kış Oyunları’na Türkmenistan’da katılmaktadır. Karın egzotik olduğu Türkmenistan bu oyunlara  genç hokey takımı ve iki buz pateni sporcusu ile temsil ediliyor.

9 Şubat’ta Sakhalin kentindeki Spartak stadı’nda Kış Oyunları’nın açılış töreni düzenlendi. Bu oyunlara Vietnam, Hong Kong, Endonezya, Ürdün, Kazakistan, Kamboçya, Moğolistan, Nepal, Pakistan, Güney Kore, Birleşik Arap Emirlikleri, Tacikistan, Tayland, Türkmenistan, Filipinler, Japonya ve Moskova, Tataristan, Başkurdistan, Sakha’dan ekipler ( Yakutya), Uzak Doğu, Sibirya ve Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgeleri’nden sporcular yer almaktadır.

Bir hafta boyunca çeşitli spor dallarında 30 civarında müsabakalar yapılacak. 8 spor dalı ön plana çıkarıldı. Bunlar; biatlon, kros kayağı, artistik patinaj, snowboard, dağ kayak, hokey, hız pateni (kısa pist) ve kayakla atlama.

11 Şubat günü Türkmenistan hokey takımı Sakha Cumhuriyeti hokey takımı ile karşılaşacak. 13 Şubat tarihinde ise Türkmenistanlı buz pateni sporcular Ayna Ekeyeva ve Larisa Vahitova kısa programda boy gösterecek.

Şu anda, sıcağı seven Türkmenistanlı sporcular pek fazla alışkın olmayan soğuk havalara alışmak için antrenman yapıyorlar.

Ýene-de okaň

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär

Türkmenistanyň we Özbegistan Respublikasynyň Daşary işler ministrlikleriniň arasyndaky syýasy geňeşmeler geçirildi

“Galkan” toparynyň ynamly ýeňşi: 15-1

Ata Watan Eserleri

Özbegistanyň Prezidenti: Türkmenistan bilen köptaraplaýyn gatnaşyklar has-da ösdüriler