JEMGYÝET

Türkmenistan, Asya Oyunları’na katılıyor

Türkmenistan’ı 18.Asya Oyunları’nda temsil edecek kafile, Endonezya’nın Jakarta şehrine gönderildi. 18 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Asya ülkelerinin sporcularının katılacağı en büyük spor organizasyonluğuna, Türkmenistan’dan 65 sporcu katılıyor.

Türkmen sporcular sporun 11 dalında; sambo, halter, boks, jiu-jitsu, judo, greko-romen güreş, serbest güreş, kuraş, yüzme, basketbol 3Ñ…3 ve atletizm alanlarında madalya için ter dökecek. Endonezya’ya giden kafilede sporcuların yanı sıra antrenörler, doktorlar, hakemler ve diğer yardımcılar yer alıyor.

Türkmen kafilesi Jakarta’ya gitmeden önce Türkmenistan Spor ve Turizm Enstitüsü’nde düzenlenen törene katıldı. Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikası Bakanlığı, Spor ve Turizm Enstitüsü, Türkmenistan Demokratik Partisi, Mahtumkuli Gençler Birliği temsilcilerinin katıldığı törende, Türkmen sporcularına başarı dileklerinde bulundu.

Endonezya'nın başkenti Jakarta'da 18 Ağustos'ta başlayacak 18.Asya Oyunları için geri sayım başladı. Asya kıtasının en kapsamlı spor etkinliği olan 18. Asya Oyunları’nda 45 ülkeden 40 spor dalında 16 bin sporcu mücadele edecek.

Her dört yılda bir yapılan Asya Oyunları, ilk kez 1951 yılında Hindistan'da gerçekleşirken, 4. Asya Oyunları 1962'de Endonezya'da düzenlenmişti.

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Prezidentiniň BMG-niň Baş sekretarynyň orunbasary bilen duşuşygy

Türkmenistan howanyň üýtgemegi boýunça Sebit merkezi başlangyjyny öňe sürýär

Türkmenistan teklip edilýän Howa we Saglyk boýunça Jarnamany goldaýar

Türkmenistan Ählumumy metan borçnamasyna goşuldy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Prezidenti Bütindünýä howa Sammitiniň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Türkmenistanyň Prezidenti Dubaýa bardy