TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türkmen-Türk İş Konseyi çerçevesinde işbirliği

Türkmen-Türk İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’nde görüşmelerde bulundu. Görüşmeye, Türkiye Cumhuriyeti Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu ve Türkmen-Türk Anonim Ticaret Bankası Başkanı katıldı.

Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği Başkanı Aleksandr Dadayev, devlet tarafından özel sektörüne sağlanan destek, özel sektörü üyelerinin elde ettiklerini başarılar, onlar tarafından uygulanan büyük ölçekli projeleri ve yabancı meslektaşlarla ortaklık deneyimini hakkında bilgi verdi.

Türkmen-Türk İş Konseyi Başkanı Halil Avcı ise görüşmede yaptığı açıklamasında, Türkmenistan’ın özel sektörünün gelişim hızına olan hayranlığını dile getirerek, iki ülkenin iş çevrelerinin, İş Konseyi çalışmaları çerçevesinde de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda ilişkileri yoğunlaştırmak için her türlü fırsata sahip olduğunu dile getirdi.

Bu çerçevede, deneyim alışverişi yapmak ve mal ihracatını teşvik etmek amacıyla iki ülkenin büyük sanayi işletmelerinin ve tarım komplekslerinin çalışmalarının tanıtılması yanı sıra fuarlar, iş forumları, iş toplantıları organizasyonlarının verimliliği konusunda hemfikir kalındı.

 

Ýene-de okaň

Dizel ýangyjyna we nebit ýol bitumyna isleg bildirildi

Döwlet býujeti: çykdajylaryň 75 göterim durmuş ulgamyna gönükdiriler

Internet paketleriniň täze nyrhlary: Türkmenistan

Baş Redaktor

Teswirle