TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Türkmen tekstil ürünleri uluslararası fuarda

Dünyanın en büyük Uluslararası Ev Tekstil Fuarı unvanına sahip Heimtextil 2019, Almanya’nın Frankfurt kentinde bu yıl 48’inci kez kapılarını dünyaya açtı. Türkmenistan Tekstil Bakanlığı 8-11 Ocak 2019’da gerçekleştirilen Heimtextil 2019 uluslararası ev tekstili fuarına katıldı. 60 ülkeden 3 binden fazla yabancı şirket ve kuruluş, tekstil endüstrisinin kazanımlarını gösteren uluslararası sergide stant açtı.

Türkmen Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer alan habere göre, söz konusu fuara, Türkmenistan Tekstil Bakanlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri de katıldı. Türkmenistan’da üretilen tekstil ürünlerinin standı da açıldı ve pek çok ülkeden gelen ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuar kapsamında Türkmenistan heyeti, Messe Frankfurt fuar şirketi temsilcileri ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkmenistan’da üretilen tekstil ürünlerinin dünya pazarındaki çeşitliliğinin genişletilmesi ve işbirliğinin geliştirilmesi olanakları ele alındı.

Almanya’nın Frankfurt kentinde her yıl düzenlenen Heimtextil Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, ev tekstili, otel ve restoran tekstilleri alanlarında dünyanın en büyük uluslararası ticaret fuarıdır. Yılın ilk sektör fuarı olarak Ocak ayının ortasında düzenlenen fuar, dünyanın dört bir yanından üreticileri, tasarımcıları ve ticaret dünyasını bir araya toplayan bir platform özelliği taşımaktadır.

Ýene-de okaň

Tokaýew prezident dalaşgärligine hödürlendi

Türkmenistan IKAO-nyň Assambleýasynyň 41-nji mejlisine gatnaşdy

«Merkezi Aziýa + Ýaponiýa» parlamentara forumyny Aşgabatda geçirilmek teklip edildi

Teswirle