DÜNÝÄ

Türkmen rallisinde 4’ncü etap: İngiliz pilottan muhteşem geri dönüş

Türkmenistan’ın ev sahipliği yaptığı Amul-Hazar 2018 uluslararası ralli yarışında 4’ncü etap sona erdi. Bu etap pilotlar için kolay bir etap oldu. Ülkenin en büyük gölünden ayrılan ralli sürücüler 244 kilometrelik pistte boy gösterdi.

Özellikle bir kamyonu takip edenler için hiçbir şey göremeden, kumlu yollardan geçmek zorunda kaldılar. İspanyol sürücü Nani genel olarak 1. sırayı ele alırken, İngiliz Garry Hunt için iyi giden bir etap oldu. Bu etapta Belarus’un MAZ ekibinin sürücüleri Sergey Vyazoviç üçüncü sırayı elde etti.

Etap ile ilgili açıklamada bulunan Harry HUNT (GBR – PEUGEOT): «Sahnenin sonuna doğru bir delilimiz olsa bile gerçekten çok iyiydi. 11. başladık ve geçecek çok fazla aracımız vardı ve eğlenceli bir yolculuk yaptık. Kamyonlarda çok fazla toz vardı. Navigasyon çok kolay değildi ama Wouter çok iyi bir iş çıkardı, neredeyse mükemmel bir gündü.»

Genel klasmanda birinciliği elden vermeyen İspanyol sürücü Nani Roma (ESP – MINI): « Çok iyi bir etap, çok fazla zorluk yaşamadık. Manzaralar güzeldi. Navigasyona çok dikkat etmeliydik çünkü yanlış yolda olmak çok kolaydı. Artık işi yapmak için son bir günümüz var, odaklanmalıyız.»

SON ETABA GELİNDİ

Amul-Hazar rallisinde sona yaklaşıldı. Bugün itibariyle pilotlar son etabı aşarak, Hazar Denizi’nin kıyısına ulaşacak. Büyük İpek Yolu güzergahında 5 gün devan eden macerada sona yaklaşıldı. Doğu ile Batı’yı birleştiren bir güzergahta yapılan ralli sonunda dereceye giren pilotlara ödülleri takdim edilecek. Diğer pilotlar ise Türkmen Desert Race rallisine katıldığı için sertifika ve çeşitli hatıralık hediyeler alacaklar.

 

Ýene-de okaň

Russiýada Prezident saýlawlarynyň senesi kesgitlendi

Teýlor Swift – ýylyň “adamy” saýlandy

Türkmen-awstriýa hyzmatdaşlygy maslahatlaşyldy

Hazarýaka döwletleriniň daşary işler ministrleriniň duşuşygy Türkmenistanda geçiriler

Putin Saud Arabystanyda we BAE-de saparda bolar

Türkmenistanyň ilçisi Gyrgyzystanyň Prezidentine ynanç hatyny gowşurdy