TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmen Lideri’nin spor kitabı tanıtıldı

Türkmenistan Kamu Kuruluşları Merkezi’nde Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’un ‘Spor dostluğa, sağlığa ve güzelliğe giden yoldur’ isimli kitabı tanıtıldı. Törene, Meclis Başkanı, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, askeri yetkililer, spor camiasından yetkililer, baısn mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Devlet Başkanı’nın yeni kitabı, adından da malum olduğu üzere sporun ve beden eğitiminin insan ve toplumun hayatındaki önemindne bahsediyor. Sonuçta, düzenli spor yapmanın insanın ruhunu eğittiği, başarıya teşvik ettiği bilinmektedir.

Yeni kitapta, Türkmenistan’da spor ve beden eğitimim geliştirilmesi yönünde atılan adımlar, Türkmen halkının milli sporları ve sporda elde edilen başarılar hakkında söz ediliyor.

Kitabın bir bölümü Türkmenistan’ın güzel yerlerine ayrılmış. Bilindiği üzere, Türkmenistan’ın birçok eseri Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Son olarak, Olimpiyat Kompleksi’ndeki Aşkabat Olimpiyat Stadyumu süslenen Ahalteke atının heykeli ve Su Sporları Merkezi Guinness’te yerini aldı.

Ayrıca, kitapta Türkmenistan Devlet Başkanı’nın resmi konuşmaları, uluslararası konferans ve forumlara gönderdiği kutlama mesajları yer alıyor. Kitap, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın Türkmenistan Milli Takımı’nın sporcularına mesjaı ile son buluyor.

Türkmen Devlet Matbası tarafından hazırlanan kitap, Türkmence, İngilizce ve Rusça yayınlandı. Kitap, çok sayıda çeşitli fotoğraflar ile süslendi. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň başlangyjy bilen gol çekilen Aşgabat ylalaşygynyň gerimi giňeýär

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan ulag ulgamynda halkara resminamalara gol çekdi

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan bilen Russiýa ulag ulgamynda ähtnama gol çekişdi

Ata Watan Eserleri