TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY

Türkmen Lideri’nin aktif dinlenmesi: Sağlık yolunda yürüyüş

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, sağlıklı yaşam ve düzenli spor aktivitelerini gerçekleştirmesi ile örnek bir liderdir. Bu nedenle sık sık sportif akvitelere katılan Devlet Başkanı, bu defa Aşkabat ın güney kısmındaki Köpetdağ dağında yer alan Sağlık yolunda yürüyüş gerçekleştirdi.

Devlet Başkanı, ülke halkının sağlıklı yaşamı için spor alanlarının geliştirilmesine büyük önem vermektedir. Bu nedenle ülkede spor branşlarının geliştirilmesi için altyapıya önem verilerek, büyük yatırımlara imza atılmaktadır. Bu spor tesisleri, özellikle gençlerin spor ile yakından ilgili olmasına imkan sağlamaktadır.

Kopetdağ’ın eteklerinde yer alan Sağlık Yolu, Aşkabat ın sakinleri ve misafirleri, aktif bir dinlenmes ve spor merkezi haline geldi. Dağın yüksekliğe doğru uzayan Sağlık Yolu nun en tepesinden Aşkabat’ın etkileyici panoramasını izlemek mümkün.

Devlet Başkanı, Sağlık Yolu nda yürüyüş yaparak, bölgenin yeşil alanlarını inceledi.

***

Devlet Başkanı ndan örnek alan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, bakanlar, kamu kurum yetkilileri, üniversite öğrencileri Sağlık Yolu nda yürüyüş gerçekleştirdiler. Bu toplu yürüyüşe 5 bin kişi katıldı.

Genç öğrencilerin arasında Sağlık Yolu boyunca koşu turnuvası düzenlendi. Ayrıca, bir dizi sportif etkinlikler gerçekleştirildi. Sağlık Yolu nun bitiş noktasında yapılan törende koşu yarışmasına dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Ýene-de okaň

Prezident Ärdogan: Türkmenistan bilen hyzmatdaşlygymyza ösdürmäge taýýardyrys

Halk Maslahatynyň Başlygy Ýaponiýa iş saparyny amala aşyrýar

Tennis dünýäsiniň ägirdi karýerasyny tamamlady

Gümrük ulgamynda türkmen-rus hyzmatdaşlygy

«Sanly TIR» ulgamynyň ornaşdyrylyşy boýunça tejribe duşuşygy

Uçar kerosini, polietilen we tehniki kükürt islegden peýdalandy

Türkmenistan Çarwadarlaryň Bütindünýä oýunlaryna gatnaşar

Türkmenistan-Ýewropa Bileleşigi: hyzmatdaşlygy giňeltmek boýunça maglumat

Himiýa pudagy oba hojalygy üçin ähmiýetlidir

Garaşsyzlyk — bagtymyz

Teswirle