JEMGYÝET

Türkmen Lideri’nden yeni kitap

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, anneler ile ilgili yeni bir kitap yazdı ve kitabının ilk nüshasını Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcılarına ve askeri yetkililere takdim etti. Türkmen Lideri’nin 3 dilde yayınlanan “Anneye saygı – kutsallığa saygı” isimli kitabı okurlarla buluşuyor.

Devlet Başkanı’nın yeni kitabının ismi derin bir anlam taşıyor; çünkü annenin, her insan için kutsallığını, anavatan, ev, aile, ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkilerin temeli gibi kalıcı değerlerini anlatıyor.

Türkmen Lider ayrıca kitabında kendi annesi Ogulabat’ın hayatını ve Türkmen halkının aile ve maddi-manevi değerlerine bağlılığını anlatmaktadır. Türkmen Lideri’nin yeni kitabı, sevgili anneler için saygının yüksek bir örneği olarak yorumlandı.  

Dört bölümden oluşan kitapta anneler ile ilgili eski dönemlerden günümüze kadar gelen çeşitli rivayetler de yer almaktadır.

Yüksek kalitede basılan kitap, Türkmen devlet matbaası tarafından hazırlandı ve çeşitli fotoğraflar ve çizilen resimler ile zenginleştirildi.

Ýene-de okaň

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär

Türkmenistanyň we Özbegistan Respublikasynyň Daşary işler ministrlikleriniň arasyndaky syýasy geňeşmeler geçirildi

“Galkan” toparynyň ynamly ýeňşi: 15-1

Ata Watan Eserleri

Özbegistanyň Prezidenti: Türkmenistan bilen köptaraplaýyn gatnaşyklar has-da ösdüriler