TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türkmen Lideri TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu Kabul Etti

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Türk  – Türkmen ekonomik işbirliğinin güncel meselelerini görüş alış verişinde bulunmak üzere  TOBB başkanı Hisarcıklıoğlu’nu kabul etti.  İki kardeş halkın dostluk ve tarihsel bağlarından gelen derin işbirliği en üst düzeye yükselmiştir.

Bu bağlamda, karşılıklı ticaret, yatırım faaliyetleri, yeni ortak projelerin uygulanmasının teşvik edilmesi için imkânların var olduğu kaydedildi. Türk – Türkmen HEK Protokolü, İş Konseyi faaliyetlerinin yanı sıra, düzenlenen Türk İhraç Ürünleri Sergisi, Forumların önemli bir rol oynadığı ifade edildi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkmenistan Liderine teşekkür ederek, ilişkilerin geliştirilmesine ticaretin artmasında ve verimli işbirliğinin yaratılmasında göstermiş olduğu çalışmalardan ötürü Türk iş dünyası adına şükranlarını sundu. Türkmenistan’da devam eden büyük ölçekli reform hareketleri ve devam eden aktif projelere Türk şirketlerinin ilgisinin artarak devam ettiğini vurguladı.

Toplantı sonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı, Türk firmalarının sorumluluk ve yükümlülüklerini yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

«Aşgabat-Hazar» ugry boýunça täze gatnaw ýola goýuldy

125 ýyllyk kompaniýa logosyny üýtgetdi

Duşanbede türkmen-täjik işewürler forumy geçiriler

Teswirle