TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmen Lideri Rus siyasetçi Vladimir Jirinovskini kabul etti

Türkmen Lideri Avaza’da Rus ünlü siyasetçi, Rusya’nın Liberal Demokratik Partisinin Başkanı Vladimir Jirinovski’ni kabul etti. Görüşmede Jirinovskiy görüşme imkanı ve Avaza ’da gerçekleştirilmekte olan etkinliğe davet için Türkmen Liderine  teşekkürlerini ileterek, ana amacı devleti ve toplumu geliştirmek olan, Türkmenistanlıların refah içinde yaşaması için tüm imkanların oluşturulduğu reform yolunda Türkmenistan’ın kazandığı başarılardan memnun olduğunu ifade etti. İkili görüşme daha sonra geniş katılımlı devam etti.  Daha sonra Jirnovskiye Türkmenistan’ın “ Saygın El Yaşlısı”  madalyasının ve isminin takdim töreni oluşturuldu. Bu madalya Türkmenistan’da çok saygın bir madalyadır.

Türkmen Liderinin kabulünden sonra, Vladimir Jironovskiy Türkmenistan Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva ile de görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Türkmenistan Meclisi ile Rus Duma milletvekili grubunun arasında MoU imzalandı. Daha sonra, Jironovskiy ünlü “Çayka” üstü açık otomobil ile Avaza ile tanıştı.

Öte yandan Türkmen Lideri, dün ayrıca, Asya Olimpik Konseyinin Başkanı şeyh Ahmad Al Fahad Al Sabahı, Rusya’nın Astarhan oblostinin Başkanı Aleksandr Jilkin’i, Azerbaycanlı ünlü sanatçı  Polat Bilbiloğlunu ve Amerikan “Niklaus Dizayn” şirketinin başkanı, ünlü golfçü Jek Niklausu kabul etti.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)  

Ýene-de okaň

Arkadag gazeti döredildi

“Arkadag” futbol kluby döredildi

Mejlise saýlanan deputatlaryň 26 göterime golaýyny zenanlar düzýär

Teswirle