TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türkmen Lideri Kazakistan’da ‘Dostık’ Nişanı ile ödüllendirildi

18-19 Nisan tarihlerinde Kazakistan’a resmi ziyaret gerçekleştiren Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, bu ülkenin Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev tarafından ‘Dostık’ Nişanı ile ödüllendirildi. Söz konusu ödül, Kazakistan’ın en büyük devlet ödüllerinin birisini teşkil ediyor.

Türkmenistan ile Kazakistan arasındaki ikili münasebetleri stratejik boyuta taşıyan söz konusu ziyarette bir de anlamlı ödül haberi geldi. Kazak Lider Nezarbayev, Türkmen mevkidaşının onuruna verdiği akşam yemeğinde bu ödülü törenle takdim etti.

Kazak Devlet Başkanı, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın iki ülke arasındaki münasebetlerin daha pekiştirilmesine, dünya barışına, uluslararası işbirliğinin gelişmesine yaptığı katkılardan dolayı Kazakistan’ın Devlet Ödülü olan Birinci Dereceli ‘Dostık’ Nişanı’nı taktı.

Türkmen Lider, bu ödülün iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin bir göstergesi olduğunu ve Türkmenistan’ın tarafsız dış siyasetine ve Türkmen halkına gösterilen saygı olarak kabul ettiğini belirtti.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

«Aşgabat-Hazar» ugry boýunça täze gatnaw ýola goýuldy

125 ýyllyk kompaniýa logosyny üýtgetdi

Duşanbede türkmen-täjik işewürler forumy geçiriler

Teswirle