DÜNÝÄ

Türkmen Lideri Daşoğuz’da

Seçim arifesinde Balkan, Mari ve Lebap eyaletlerinde iş gezisini gerçekleştiren Türkmenistan Devlet Başkanı ülkenin kuzey eyaleti-Daşoğuz eyaletinde. Bugün Daşoğuz eyaletine iş gezisine başlayan Türkmen Lideri, Daşoğuz şehrinde iş toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, Bakanlar Kurulu başkan yardımcılarının ve hukuk idarelerinin yöneticilerinin bazıları ile Daşoğuz eyalet belediye başkanı katıldı.

Toplantıda ilk olarak, BK Başkan yardımcısı, Daşoğuz eyaletinden sorumlu Bazarov söz aldı ve eyalette yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özellikle, içme su konusunda Ana Programın icrası üzerinde duruldu. Daha sonra söz alan BK Başkan yardımcısı Hocamammedov, Devlet Başkanının eyaletini sosyal ve ekonomik açıdan kalkındırmak ve çiftçileri teşvik etmek konusunda daha önce verdiği talimatlarının icrası hakkında rapor verdi.

BK Başkan yardımcısı Kakayev ise, Türkmenistan’ın tüm bölgesinde olduğu gibi, Daşoğuz eyaletinde madenlerin bilimsel açıdan öğrenmek, bölgenin geri dönüşüm sektörünü geliştirmek konusunda daha önce verilen talimatların icrası hakkında bilgi verdi. İş toplantısı diğer yetkililerin raporları ile devam etti.

Türkmen Liderinin Daşoğuz eyaletine iş gezisi devam ediyor.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Ilçisi Türkiýäniň daşary işler ministriniň orunbasary bilen duşuşdy

Awstraliýa Türkmenistana ilçi belledi

Azerbaýjan bilen Türkmenistan howanyň üýtgemegi boýunça hyzmatdaşlyk edýär

Russiýanyň iri şäherlerinden Türkmenistana uçar gatnawyny guramak teklip edildi

Ata Watan Eserleri

“Atletiko Madrid” topary Gazagystanda futbol akademiýasyny açýar

Katar Durnukly ulag ulgamynyň dostlary toparyna goşuldy