BIZNES

Türkmen Lider, Yeni yıl kutlamalarına katıldı

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Aşkabat’taki Alem Kültür ve Eğlence Merkezi’nin meydanında dikilen cam ağacının etrafından düzenlenen Yeni yıl kutlamalarına katıldı. Türkmen Lider, çocukların eğlencesine ortak oldu.

Aşkabat’taki 12 katlı bina yüksekliğinde, yani 38 metrelik cam ağacı Orta Asya’nın, Azerbaycan, Ermenistan ve Gürcistan gibi bölge ülkelerinin en büyük cam ağaçlarından yüksek olması ile büyük bir ilgi görmektedir.

Türkmen Lider’in Alem Kültür ve Eğlence Merkezi’nde çocuklar şiirle karşıladı. Daha sonra Türkmen Lider, cam ağacının yerleştirildiği alana yürüdü. Noel baba ve Garpamuk Türkmen Lideri’ni Yeni yıl bayramı ile tebrik etti. Ardından çocukların gösterileri izlendi.

Türkmen Lider çocuklar ile cam ağacının etrafında tur attı, çocuklara hediyeler verdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ardından Türkmen Lider torunları ile Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen etkinliklere katıldı. Bu etkinliğe Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, yabancı büyükelçiler ve uluslararası örgüt temsilcileri de çocukları ve torunları ile geldi.

Devlet Başkanı, etkinliğe katılanları Yeni yıl ile tebrik etti. Çocuklara hitap eden Türkmen Lider, “Geleceğimiz sizsiniz. İyi bir eğitim alabilmeniz, iyi vakit geçirebilmeniz, eğlenebilmeniz, sağlıklı kalabilmeniz için tüm koşulları yaratacağız.” diye konuştu.

Ardından Yeni yıl etkinliği için hazırlanan gösteriler izlendi. Çocuklar şarkılar söyledi, şiirler okudu. Çeşitli ülkelerin folklor gösterileri sunuldu.

Ýene-de okaň

“Bagtyýar” paromy Russiýa ugrady

Aşgabatda Demir ýollaryň hyzmatdaşlygy guramasynyň maslahaty geçiriler

Türkmenistanyň welaýatlarynda mineral dökünler üçin ammarlar gurlar

Türkmen telekeçileri 135 million dollarlyk oba hojalyk önümlerini eksport etdi

Almatada 13-nji Merkezi Aziýa söwda forumy geçiriler

Türkmenistanyň pomidorlarynyň eksporty 3 göterim ýokarlandy