JEMGYÝET

Türkmen Lider, yeni sağlıklı yaşam kampanyası başlattı

Ata binmeyi seven, sporla ilgilenen Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, ülkede sağlıklı yaşam için bir dizi faaliyetleri hayata geçiriyor. Bu sene Eylül ayında Aşkabat’ta düzenlenecek Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na hazırlıklar kapsamında yeni bir sağlıklı yaşam kampanyası başlatıldı. 

Türkmen Lider, 28 Temmuz tarihinde Asya Oyunları’na 50 gün kalacağını belirterek, 29 Temmuz tarihinde bütün kurum ve kuruluşların yetkilileri ve çalışanlarının işe bisikletle gitmesini teklif etti. Aynı gün şehirde sadece görevli araçlar ve yolcu otobüsleri hareket edecek.

Devlet Başkanı, bu kampanyanın ülke halkının sağlıklı olmasına katkı sağlayacağını ve ekoloji yönden de faydalı olacağını ve ülkede bisiklet sporunun gelişmesine imkan sağlayacağını belirtti.

29 Temmuz tarihini bisiklet aracı günü olarak bir kampanyayı başlatan Türkmen Lider, Bakanlar Kurulu toplantısı için Oğuzhan Köşkü’nden Bakanlar Kurulu binasına bisikletle gitti ve ülke halkına bir örnek teşkil etti.

Asya Oyunları’na ilk defa ev sahipliği yapacak olan Türkmenistan’ın dünya arenasındaki spor itibarı perçinleşiyor.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň ýolbaşçylary Oleg Kononenkony doglan güni bilen gutlady

Ýewro-2024: 21-nji iýundaky duşuşyklary

Ata Watan Eserleri

Bolgariýa Türkmenistana täze ilçi belledi

Zimbabweniň parlament wekiliýeti Türkmenistanda saparda bolýar

Türkmenistanyň wekiliýeti Wengriýada saparda boldy

Gazagystan Türkmenistana täze ilçi belledi