TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmen Lider, Tuğrul Türkeş’i kabul etti

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda davetlinin katıldığı At Bayramı kutlamaları kapsamında Türkiye’yi temsilen katılan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i kabul etti.

Türkeş, Türkmen Lideri’ne Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakanı’nın selamını iletti ve Türk Hükümeti’nin kardeş ülke Türkmenistan ile ilişkilerine büyük değer verdiğini kaydetti.

Türkmen Lider, son yıllarda büyük öneme sahip olan Türkmenistan ile Türkiye ilişkilerinin mevcut durumundan memnun olduğunu belirtti. Görüşmede, ülkeler arasındaki karşılıklı çıkara dayalı işbirliği ele alındı. Taraflar, ticari ve ekonomik münasebetler yanı sıra enerji, ulaştırma, tekstil, inşaat ve diğer alanlardaki işbirliği konularını masaya yatırdı.

Türk işadamlarının Türkmenistan pazarında önemli işlere imza attığını söyleyen Tuğrul Türkeş, Türkmen Lideri’ne Türk işadamlarına verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 

Devlet Başkanı ve Tuğrul Türkeş, eğitim, bilim, kültür, sanat, spor ve turizm alanındaki işbirliği konularını ele alarak, bu alanda önemli potansiyelin olduğunu belirtti.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň başlangyjy bilen gol çekilen Aşgabat ylalaşygynyň gerimi giňeýär

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan ulag ulgamynda halkara resminamalara gol çekdi

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan bilen Russiýa ulag ulgamynda ähtnama gol çekişdi

Ata Watan Eserleri