JEMGYÝET

Türkmen Lider, Türk işadamı Ilıcak’ı kabul etti

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak ile görüştü. Türkmen Lideri’ne görüşmeye zaman ayırdığı için teşekkür eden Türk işadamı, Devlet Başkanı’nı Anayasa ve Devlet Bayrak Günü dolayısıyla tebrik etti.

İşadamı Ilıcak ayrıca, Türkmenistan’daki projeleri hakkında bilgilendirdi. Türkmen Lider, Türkmenistan’da inovasyon teknolojili kalkınma sürecine büyük önem verdiğini kaydederek, yabancı şirketler ve özellikle Türk şirketleri ile önemli projelerin hayata geçirilmesi için karşılıklı çıkara dayalı işbirliğine açık olduklarını söyledi.

Görüşmede, Ahal vilayetinin Ovadandepe kasabasında doğalgazdan benzin üretim tesisinin projesi görüşüldü. Söz konusu projenin dünyada bir ilk olması beklenmektedir.

Türkmen Lider, doğalgaz işlenerek, benzin üretilecek endüstriyel tesisin önemli olduğuna dikkat çekerek, bu projeyi hayata geçirerek, petrolgaz sektörünün potansiyelini arttıracaklarını ifade etti. Türkmen Lider bu bağlamda, Türk işadamının dikkatini sözleşme süresi kapsamında tesisin kaliteli ve zamanında yapılmasına çekti.

Türk işadamı, Türkmenistan’da böyle bir projeyi güvendikleri için teşekkür ederek, üslendikleri sorumlulukları yerine getireceklerini belirtti.

Ýene-de okaň

Kuraş-2023: Türkmenistan 5 altyn, 6 kümüş we 4 bürünç medal gazandy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň 5-nji altyn medalyny Daýanç Omirow gazandy

Kuraş-2023: Sabina Kadyrowa altyn medal gazandy

“Süýji gün” – süýji günlerde

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan bilen ABŞ ekologiýa hyzmatdaşlygyny maslahatlaşdy

Kuraş-2023: Türkmenistan 2 altyn, 3 kümüş we 3 bürünç medal gazandy

Ata Watan Eserleri