JEMGYÝET

Türkmen Lider, torunlarıyla Avaza’da tatil yaptı

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, torunlarıyla birlikte Hazar Denizi’nin kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde günübirlik tatil yaptı. Türkmen lider, torunları ile birlikte bu sene Temmuz ayında açılan Avaza’daki akva parkı gezdi.

Türkmenistan’ın uluslararası turizme kazandırdığı Avaza turizm bölgesi yaz sezonunda çok sayıda insanın tatil yaptığı önemli mekanlardan birisidir. Bölgede birinci sınıf oteller, çocuk sağlık merkezleri, yazlık köyler, sağlık ve eğlence merkezleri, park ve eğlence kompleksleri yer almaktadır. Ayrıca Avaza, üst düzey toplantıların, uluslararası konferansların ve festivallerin düzenlendiği büyük bir iş, kültür ve spor merkezine dönüştü.

Türkmen Lider bu merkezde yer alan Avaza akva parkını gezdi. Kapalı ve açık su eğlence alanları yer alan akva parkta çocuklar her mevsiminde tatil yapabilmektedir. Devlet Başkanı akva parkı gezerek, çocuklar için oluşturulan imkanları inceledi.

Devlet Başkanı suda yüzen çocuklar ile sohbet ederek, onlarından nereden geldiğini ve nasıl bulduğunu sordu. Akva parkta eğlenen çocuklara Türkmen Lideri’nin torunları da katıldı. Akva parkta su eğlence alanları yanı sıra 7D sinema, kafe, restoran ve elektronik oyunlar için platformlar var.

Türkmen Lider akva parktan ayrılmadan önce çocuklar ile hatıra fotoğraf çektirdi ve onlara hediyeler dağıttı.

Daha sonra Devlet Başkanı torunu Kerimguli ile Tolkun yat kulübünü gezdi. Türkmen Lider torunları ile arabada Avaza’da gezinti yaptı. Ardından Türkmen Lider, Aşkabat’a döndü.

Ýene-de okaň

Putin: Russiýa Türkmenistanyň hemişelik Bitaraplygyna hormat goýýar

Türkmenistanyň we Russiýanyň daşary işler ministrleriniň duşuşygy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan «Boeing-777-300ER» kysymly uçaryna gowuşdy

Ata Watan Eserleri

“Arkadag şäheri- ylham gözbaşy” şygyr bäsleşigi jemlener

Ata Watan Eserleri

Türkmen türgeni “Grand Slam” ýaryşynda bürünç medal gazandy

Türkmenistanda ýaşlar forumyna taýýarlyk görülýär