TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmen Lider, Putin ve Rahman ile telefonda görüştü

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman telefonda görüştü.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Orta Asya ziyareti çerçevesinde Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ile Duşanbe’de bir araya geldi. İki Liderin görüşmesinden sonra Türkmenistan Devlet Başkanı ile telefon görüşmesi gerçekleştirildi.

Tacikistan ile Türkmenistan Devlet Başkanları telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki münasebetlerin mevcut durumunu ele aldı. Ayrıca liderler bu ilişkilerin gelecekte de devam ettirilmesi konusunda işbirliğine hazır olduklarını teyit ettiler. Liderler ayrıca, ülkeler arasındaki bölgesel ve uluslararası işbirliği konularını masaya yatırdı.

Türkmenistan ile Rusya Devlet Başkanları’nın telefon görüşmesinde de, ikili münasebetler ele alındı. Türkmenistan Devlet Başkanı, Rus mevkidaşını Türkmenistan’a davet etti. Rus Lider, bu ziyareti memnuniyetle kabul etti. Ziyaret tarihi diplomatik çevreler tarafından belirlenecek.

Rusya Devlet Başkanı, Orta Asya turu kapsamında Kazakistan, Tacikistan ve Kırgızistan’da resmi ziyaret gerçekleştirdi.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň başlangyjy bilen gol çekilen Aşgabat ylalaşygynyň gerimi giňeýär

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan ulag ulgamynda halkara resminamalara gol çekdi

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan bilen Russiýa ulag ulgamynda ähtnama gol çekişdi

Ata Watan Eserleri