JEMGYÝET

Türkmen Lider, kitap yazdı ve atlı gezinti yaptı

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Pazar günü kitap yazmaya ve ata binmeye ayırdı. Sabah saatlerinde Ahalteke atçılık kompleksine gelen Türkmen Lider, çalışma odasında ilk olarak ülkedeki yerli gazeteleri inceledi.

Daha sonra Devlet Başkanı yeni kitabının üzerinde çalıştı. Türkmen Lideri’nin yeni kitabı Türkmen halkının milli değerlerini anlatacak. Bu kitap, dünya okurlarında da büyük bir ilgi uyandıracak.

Türkmen Lider, yoğun çalışma programı kapsamında çeşitli spor hobilerine, müzik ya da yazı ve bilimsel çalışmalara zaman ayırıyor. Çok sayıda tarihsel kaynağı, arşiv materyallerini ve belirli bir konu hakkındaki diğer bilgileri kapsamlı bir şekilde araştıran Türkmen Lider, bu özenli çalışmasının meyvesi olarak "Türkmenistan-Büyük İpek Yolu'nun kalbi" isimli kitabını yazdı. Şimdi bu kitap Türkiye Türkçesi olmak üzere dünyanın birçok diline tercüme edildi.

Ahalteke atlarına karşı büyük bir hayranlık duyan ve aynı zamanda iyi bir jokey ve binici olan Türkmen Lider, atlar ile ilgili birçok kitap yazdı. Bu nedenle kitap çalışmalarını Ahalteke atçılık kompleksindeki çalışma odasında yapıyor.

Kitap çalışmalarını tamamladıktan sonra Türkmen Lider, Ahalteke atları ile ilgilendi. Ahalteke atlarının birisini eyerledi ve atlı gezinti yaptı.

Ýene-de okaň

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär

Türkmenistanyň we Özbegistan Respublikasynyň Daşary işler ministrlikleriniň arasyndaky syýasy geňeşmeler geçirildi

“Galkan” toparynyň ynamly ýeňşi: 15-1

Ata Watan Eserleri

Özbegistanyň Prezidenti: Türkmenistan bilen köptaraplaýyn gatnaşyklar has-da ösdüriler