JEMGYÝET

Türkmen Lider, Kırgız mevkidaşını doğum günü ile kutladı

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov’u 60.doğum günü ile tebrik etti. Kırgız Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yer alan habere göre, Türkmen Lider, Kırgız mevkidaşını doğum günü ile tebrik ederek, büyük sorumluluk arz eden görevine başarılar diledi.

Devlet Başkanı ayrıca, Kırgız Cumhurbaşkanı’nın başkanlığında Kırgızistan’ın sosyo-ekonomik kalkınma yolunda emin adımlar ile yürüdüğünü kaydederek, Türkmenistan’ın Kırgız Cumhurbaşkanı’nın ülkeler arasındaki kardeşlik ilişkilerinin güçlendirilmesine yönelik kişisel katkılarını takdir ettiğini ve karşılıklı saygı, güven ve iyi komşuluk gibi uzun vadeli geleneklere dayalı ikili işbirliğinin daha da gelişeceğine inandığını ifade etti.

Türkmenistan Devlet Başkanı yanı sıra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Kazkaistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman, Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan Kırgız Cumhurbaşkanı’nı doğum günü ile tebrik eden liderler oldu. Liderlerin bazı tebrik mesajı gönderirken, bazıları ise telefonla arayarak kutladı.

Ýene-de okaň

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär

Türkmenistanyň we Özbegistan Respublikasynyň Daşary işler ministrlikleriniň arasyndaky syýasy geňeşmeler geçirildi

“Galkan” toparynyň ynamly ýeňşi: 15-1

Ata Watan Eserleri

Özbegistanyň Prezidenti: Türkmenistan bilen köptaraplaýyn gatnaşyklar has-da ösdüriler