TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Türkmen Lider, Dünya Çocuklar Günü kutlamalarına katıldı

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, 1 Haziran Dünya Çocuklar Günü’nü Devletliler Köşkü’ndeki yetim çocuklar ile birlikte kutladı. Türkmen Lider, kutlama etkinliklerinde çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

Türkmenistan genelinde Dünya Çocuklar Günü kutlandı. Bu anlamlı günde Devlet Başkanı Devletliler Köşkü’nde bulunan yetim çocuklar ile vakit geçirdi. Türkmenistan’da yetim çocukların eğitilmesi ve yetiştirilmesi için büyük önem verilmektedir. Burada bulunan çocuklara düzenli olarak hediyeler dağılmaktadır. 2015 yılında Türkmen Lider, kaleme aldığı yerli ve yabancı okurların beğenisini toplayan kitaplarının telif haklarını Devletliler Köşkü’nün fonuna devretti.

Aşkabat’ın güney kısmında yer alan beyaz mermerle kaplanan Devletliler Köşkü’nde Türkmen Lideri’ni Coşkun çocuk folklor ekibi gösterileri ile karşıladı. Yetim çocuklardan oluşan bu ekip, Rusya, Türkiye, Çin ve diğer ülkelerdeki çocuk folklor ekiplerinin festivallerine katılmaktadır.

Türkmen Lider, burada çocukların eğitim ve yaşam hayatı ile ilgili bilgiler aldı. Çocuklar ile sohbet etti. Çocuklar Devlet Başkanı’na hayatları ve büyüdüğü zaman hangi mesleğin sahibi olacakları hakkında bilgi verdiler.

Daha sonra Dünya Çocuklar Günü dolayısıyla çocukların hazırladığı konser programı izlendi. Konser programının sonunda Türkmen Lider de sahneye çıkarak, çocuklar ile birlikte ‘İleri, İleri, sadece ileri, can vatanım Türkmenistan’ şarkısını seslendirdi.

Daha sonra Türkmen Lideri tarafından çocuklara hediyeler verildi. Çocuklar Devlet Başkanı’nın adından notebook, bisiklet, tekstil ürünleri, çikolata ve çeşitli oyuncaklar aldı.

Ayrıca, Dünya Çocuklar Günü için dev bir pasta hazırlandı ve çocuklara pasta ikram edildi.

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Halk Maslahatynyň internet saýty dörediler

Ata Watan Eserleri

Ministrler Kabinetiniň giňişleýin mejlisi indiki hepde geçiriler

Türkmenistanyň Prezidentine goşun generaly harby adynyň nyşany gowşuryldy

Teswirle