TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Türkmen Lider, Anayasa Anıtı’na ve Mahtumkulu Firaki Heykeline çelenk koydu

Türkmenistan’da 18 Mayıs Anayasa ve Mahtumkulu Firaki Şiir Günü büyük coşkuyla kutlandı. Çifte Bayram dolayısıyla düzenlenen törenlere Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov da katıldı.

Türkmen Lider, Anayasa Anıtı’na ve Mahtumkulu Firaki Heykeline çelenk koydu. Törenlere, Meclis Başkanı, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, bakanlar, kamu kuruluş yetkilileri, yabancı misyon şefleri, yaşılar, kültür ve sanat adamları, gençler katıldı.

Devlet Başkanı, ilk olarak Anayasa Anıtı’na çelenk bıraktı. Anıt’ta düzenlenen törende Türkmenistan Milli Marşı çalındı ve ardından anıta çelenk konuldu.

Daha sonra Türkmen Lider, Aşkabat’ın merkezindeki Mahtumkuli Firaki’nin heykelinin olduğu parka geldi ve heykele çelenk koydu.

Aynı gün, ülkenin bütün vilayetlerinde bulunan Türkmen milli şairi ve düşünürü Mahtumkulu Firaki’nin heykeline çelenk konuldu.

Öte yandan, Afganistan’ın Türkmenistan sınırına yakın eyaletlerin birinde Mahtumkulu’nun heykeli açıldı. İran’da da Mahtumkulu Firaki’nin heykeli bulunuyor.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Hytaýdan Merkezi Aziýa ýük demirýol gatnawy işe başlady

Ata Watan Eserleri

Saud Arabystanynyň kompaniýasy rekord girdeji gazandy

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Ulag-logistika merkezi Türkiýäniň awiakompaniýasyna hyzmat berer

Ata Watan Eserleri